Kripto Para

Dijital paraya da vergi geliyor!

Dijital para için beklenen haber geldi. Artık bu paralar üzerinden gelir elde edenler de vergi verecek.


Dijital para birimleri bildiğiniz gibi son aylarda yükselişe geçti. Elon Musk gibi ünlü isimlerin pohpohladığı dijital para piyasası, hala dengesiz bir seviyede işlem görüyor. Üç çıkan beş inen dijital para birimleri maalesef ki denetlenememesi ile devletler için tehlike oluşturuyordu. Bugün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dijital para için müjdeli haberi verdi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda ekonomik reform paketini açıkladı. Bu pakette dijital paranın ekonomik, teknolojik ve hukuki altyapısını oluşturacak adımlarının atılacağı da resmi olarak açıklandı.

Dijital para birimlerinin devletler tarafından denetlenebilir olması büyük önem taşıyor. Yoksa piyasada karşılığının neye göre belirlendiği belli olmayan para birimlerine geçiş yapmak büyük bir kaosu beraberinde getirir. Şimdilik yatırım amaçlı kullanılan bu para birimleri gelecekte devletler tarafından yapılan düzenlemeler ile ana para birimleri ile eş değer olacak gibi görünüyor.

Erdoğan ekonomik reform paketinde ayrıca farklı konulara da değindi. Türkiye'nin ekonomisinin büyümesi için büyük ve köklü atılımlarının yapılacağını belirten Erdoğan, gelecek için herkesi ümitlendirdi diyebiliriz.

Türkiye'ye yatırım yapan Çinli firmalar ülkemizde üretime başladı. Bunun etkileri direkt telefon fiyatlarına yansıdı. Yeni reformlar ve bu yatırımlar sayesinde ekonomimizin geleceği oldukça parlak olacak.

Yorumlar
yamyam
osurdum vergisi nekadar nebacanızı sasırdınız allahınıızdan bulun
Cevapla
Melo
Bu Türkiye nin dijital parası türkoin olabilir bahsedilen.
Cevapla
Akif
Paranın kokusunu almaları yeterli hemen vergi. Müjde diye bunu haber yapana ne demeli
Cevapla
ernfdn
çinliler telefonu ucuzlatsa erdoğan vergilerle gene aynı fiyata kakalar merak etmeyin siz
Cevapla
jeff
neresi mujde bunun, vergi gelecek bu mu mujde
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.