Kripto Para

Bitcoin tehlikeli yolculuğunu sürdürüyor. İsyan başladı!

Kripto para birimleri yavaş yavaş çakılmaya başladı. Bitcoin günden güne erimeye başladı. Peki, bu düşüş geçici mi yoksa kalıcı mı?


Kripto para birimlerine olan ilginin artması bir anda Bitcoin ve Ethereum'un değerinin artmasını sağlamıştı. Bu yükselişte kripto para türevi 55.000 dolar seviyesinin üstüne çıkmış ve uzun süre aynı seviyede kalmıştı. Ancak bu yükseliş fazla uzun sürmedi ve Bitcoin pozisyonunu koruyamadı.

Bitcoin'in fiyatı 45.000 doların altına düştü. Son 24 saatte yaklaşık yüzde 15'lik bir düşüş yaşayan Bitcoin, kripto para birimlerine yatırım yapanları endişelendirmeye başladı. Bitcoin dün yaklaşık 52.000 dolardan işlem görüyordu ve şu anda yaklaşık 44.900 dolardan el değiştiriyor.

Bitcoin tehlikeli yolculuğunu sürdürüyor. İsyan başladı!

Düşüş için makro faktörler rol oynayabilir. Hisse senetleri ve tahviller dahil olmak üzere diğer varlık sınıfları da satışlar gördü.

Piyasaya akışların bir göstergesi olan Bitcoin vadeli işlemlerinin açık ilgisi, izleyici Bybt.com'un verilerine göre son beş seansta 19.1 milyar dolardan 15.1 milyar dolara keskin bir düşüş gösterdi. 

Bu düşüşün geçici mi yoksa kalıcı mı olduğu henüz bilinmiyor. Ancak bu ani düşüşler yatırımcıyı maalesef ki üzecek gibi görünüyor. Eğer Bitcoin almayı düşünüyorsanız biraz temkinli davranmanızda fayda var gibi görünüyor.

Yorumlar
ilhami
Kripto paralarda yüksek risk var,kısa sürede büyük paralar kaybedebilirsiniz.En güzeli altın almak,bankalardan gram altın da alınabilir zira altın yükselişe geçti..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.