Kripto Para

Bitcoin'de aşağı yönlü hareket devam ediyor! Yatırımcılara uyarı

Kripto para piyasasında düşüş hız kesmeden devam ediyor. Bitcoin fiyatı Ocak ayından bu yana görülen en düşük seviyeye gerilemiş durumda. İşte detaylar.

Bitcoin'de aşağı yönlü hareket devam ediyor! Yatırımcılara uyarı

Küresel hisse senedi piyasalarında aşağı yönlü hareket devam ediyor. Özellikle de teknoloji sektörü hisselerindeki değer kayıpları Bitcoin fiyatlarında sert gerilemelere sebebiyet verdi. Bitcoin fiyatı şu anda, 23 Ocak'tan bu yana ilk kez 35 bin doların altına gördü. Öncü kripto para birimi Ocak ayından bu yana en düşük seviyelerine geriledi.

Bitcoin şu sıralarda 24 saat öncesine göre yüzde 2,46 kayıpla 33.703 dolar seviyesinde. Bitcoin'deki aşağı hareket diğer kripto paralara da yansımış durumda. Ethereum fiyatı yüzde 3,13 değer kaybederken, Solana yüzde 2,46, Terra yüzde 3,86, Cardano yüzde 4,1 ve Avalanche yüzde 4,38 düşüş yaşadılar.

Bitcoin'de aşağı yönlü hareket devam ediyor! Yatırımcılara uyarı

bitcoin

FED geçtiğimiz dönemlerde faiz kararını açıkladı. Faizde artış yaşanınca tüm piyasalar bu durumdan etkilendi. Altından tutun kripto paraya kadar tüm yatırım araçları dolardak hareketten etkilenmiş durumda. Powell enflasyonu indirme hedeflerini koruduklarını belirtse de 'yumuşak inişin halen mümkün' olduğunu belirtti.

Bitcoin çarşamba akşamı 40.000 doları zorladı. Ancak Powell'ın açıklamalarına rağmen perşembe günü Fed'in enflasyonla mücadele için sert sıkılaşma adımları atmak zorunda kalabileceğine yönelik öngörüler ağır basmaya başladı. Perşembe günü Nasdaq yüzde 4.99 düşerken son zamanda ABD borsalarına borsalarına paralel ilerleyen Bitcoin'de de sert düşüş yaşandı. Bundan sonraki hamleler ne yönde olacak bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.