Kripto Para

Bitcoin'de düşüş hız kesmeden devam ediyor

Yatırımcılar daha yüksek faiz oranlarına ve Federal Rezerv'den daha sıkı para politikasına hazırlanırken, Bitcoin düşüşe devam ediyor.

Bitcoin'de düşüş hız kesmeden devam ediyor

Bitcoin, geçen haftaki düşüşüne bir süre daha devam ettikten sonra Pazartesi günü pozitif bölgeye sıçradı. Pazartesi günü, Bitcoin, Coin Metrics'e göre Temmuz'dan bu yana en düşük noktası olan 32.982.11 $'a düştü, ancak piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi öğleden sonra ticaretinde %5.6 artışla 37.183.25 $'a yükseldi. Bunun sebebi daha geniş hisse senetlerinin rotayı tersine çevirmesi. Böylece kripto para birimi günü yüksek bitirdi.

Bitcoin'de düşüş hız kesmeden devam ediyor

bitcoin

Coin Metrics'e göre, Ethereum Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesi olan 2.176.41 dolara kadar düştü. En son %1.1 artarak 2.444.85 dolara yükseldi. Bitcoin ve eter, tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yaklaşık %45 ve %49 aşağıda seyrediyor. Kripto para birimleri, yılın başından beri düşmeye devam eden ve Mart 2020'den bu yana en kötü haftasını geride bırakan hisse senetleriyle birlikte hareket ediyor. 

OTC opsiyon ticareti başkanı Juthica Chou, "Fed'in enflasyon oranlarına tepkisi gibi makroekonomik endişelerin genel olarak daha fazla riskten arındırma faaliyetine yöneltmesi mümkündür" dedi. “Son fiyat düşüşü, yüksek oynaklıkla birleştiğinde, katılımcılar riski azaltmaya çalışırken daha fazla satışa yol açabilir.” Yatırımcılar ayrıca daha fazla düzenlemenin kripto para piyasası üzerindeki etkisini değerlendiriyorlar. Geçen hafta, Rusya merkez bankası kripto para birimlerinin kullanımını ve madenciliğini yasaklamayı önerdi.

Bitcoin'in 30.000-32.000 $ aralığını test etmesi muhtemel. Kripto para birimi bir hafta boyunca 30.000 doların üzerinde kalırsa, piyasa yükselmeden önce bu seviyelerde bir taban oluşturulabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.