Kripto Para

BtcTurk erişim problemine açıklama geldi!

Kripto varlık servis sağlayıcısı BtcTurk teknik aksaklık nedeniyle web sitesinde erişim sorunu yaşandığını açıkladı. Erişim sorununun ardından açıklama geldi.

BtcTurk erişim problemine açıklama geldi!

Kripto para ülkemizde fazlasıyla ilgi görüyor. Uzun süredir gündemde olan kripto paralar ne yazık ki ara ara siber saldırı problemleriyle gündeme geliyor. Hal böyle olunca da kripto para piyasasında yaşanan en ufak problem korkuya sebep olabiliyor.

BtcTurk erişim problemine açıklama geldi!

btcturk

Kripto varlık servis sağlayıcısı BtcTurk üzerinde bir süredir erişim problemi yaşanyordu. Erişim sağlanmamasının ardından şirket tarafından Twitter'dan açıklama yapıldı. Açıklamada, "Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle bazı kullanıcılarımız BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşamaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir" ifadeleri kullanıldı. BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk, Twitter hesabından , "Microsoft kaynaklı teknik bir sorun var, arkadaşlar uğraşıyor. Biraz zaman alabilir. Endişelenecek bir durum yok" diye belirtti. "BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kriptopara bakiyelerini görebilirsiniz" ifadeleri kullanıldı.

Erişim problemi kısa sürede sosyal medyada da gündem oldu. Şimdilik erişim problemimin giderildiği ise ifade edildi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.