Bitcoin'deki sert düşüş daha ne kadar devam edecek?

Bitcoin geçtiğimiz dönemde sert bir düşüşe şahit oldu. 64.000 seviyesinden işlem gören kripto para birimi 58.000 seviyesine kadar düştü. İşte detaylar.

Bitcoin'deki sert düşüş daha ne kadar devam edecek?

Konu kripto para olunca Bitcoin lider konumunda. Geçtiğimiz dönemde yaşadığı yükselişin ardından 64.000 seviyelerine kadar çıkan kripto para biriminde şu anda sert bir düşüş söz konusu. Yatırımcıları endişelendiren bu durum akıllara farklı birimlere mi yatırım yapılması gerektiği sorusunu getiriyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin geçtiğimiz aylarda çok iyi performans gösterdi. Diğer kripto para birimleriyle arasını ciddi anlamda açarak yükselen Bitcoin şimdi ise yaşadığı sert düşüşle gündemde.

Bitcoin'deki sert düşüş daha ne kadar devam edecek?

Bitcoin'deki sert düşüş daha ne kadar devam edecek? - Resim : 1

Bu hafta Bitcoin için iyi başlamadı. Ciddi ve ani bir düşüş gösteren kripto para birimi yatırımcıların kafasında soru işareti bıraktı. Kripto para birimi yaşadığı düşüşle 64.000 seviyelerinden 58.000'e kadar geriledi. Şimdi ise 60.000 seviyede karşımıza çıkıyor. Eski performansına kıyasla iyi olmasa da yine de düşüşüş ardından ufak bir toparlanma gelmesi yatırımcıların yüzünü güldürdü.

Tabi ki Bitcoin'de yaşanan durumlar diğer kripto para birimlerini de etkiliyor. Elon Musk'ın attığı bir tweet ile tekrar gündeme gelen Dogecoin'de bir sıçrama yaşanması bekleniyor. Kripto para camiasında yaşanan bu çalkanmalar düşüş teknik analiz verilerini de etkiledi. Bitcoin ani düşüşün ardından 900 dolarlık bir düşüş daha yaşadı. Bu da son 24 saatte %7,3'lük bir kayıp anlamına geliyor. Kripto para camiasında son durum önümüzdeki hafta nasıl devam edecek göreceğiz.