Bomba haber! Bitcoin'in mucidi ortaya çıktı!

Satoshi Nakamoto, Bitcoin'in mucidi diye söylendi. Bu gizemli ismin kim ya da ne olduğu ile ilgili soru işaretleri sonunda netleşiyor. İşte Satoshi Nakamoto!

Bomba haber! Bitcoin'in mucidi ortaya çıktı!

İlk olarak 2008 yılında gelecekteki para birimi iddialarıyla karşımıza çıkan Bitcoin, son 13 yıldır bu tanımı fazlasıyla hak ediyor. Öyle ki geçen hafta kendi rekorunu tekrar kırdı.

Ancak bu kripto para biriminin mucidi hakkındaki gerçekler hala gizemini koruyor. Ancak ABD'nin Florida eyaletinde açılacak bir davanın gizlilik perdesini kırabileceği iddia ediliyor.

Satoshi Nakamoto'nun Gerçek Kimliği Ortaya Çıktı!

Bomba haber! Bitcoin'in mucidi ortaya çıktı! - Resim : 1

Bitcoin'in Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında oluşturulduğu bilinmektedir. Ancak, bu ismin kim veya ne olduğu konusunda hala belirsizlikler mevcut. Bazılarına göre, Satoshi Nakamoto bir grubun adı, bazılarına göre sadece oluşumun takma adı, bazılarına göre ise kimliğini gizleyen bir kişi.

ABD'nin Florida eyaletinde David Kleiman adında ölen bir adamın ailesi tarafından bir dava açıldı. Kleiman'ın eski iş ortağı Craig Wright'ın ortak varlıklarını kontrol eden aile usulsüzlük davası açtı. Bu kontrol sırasında Bitcoin dünyası ile ilgili ilginç bir kanıt ortaya çıkarıldı. Öyle ki, davada bahsedilen varlıkların çoğu Bitcoin'in mucidi Satoshi'ye ait.

Bitcoin'in Mucitleri iki kişi David Kleiman ve Craig Wright!

Bomba haber! Bitcoin'in mucidi ortaya çıktı! - Resim : 2

Bitcoin'in mucitleri hakkındaki spekülasyonlar artmaya devam ediyor. Davacı aileye göre, David Kleiman ve Craig Wright, Satoshi Nakamoto takma adıyla Bitcoin'i birlikte geliştirdiler. Aile Nakamoto’nun para cüzdanındaki hisselerin kontrolü için dava açıyor.

David Kleiman'ın ailesi 2016'dan beri bu iddialarını sürdürüyorlar. Aile, Wright ve Kleiman'ın kripto para biriminin kuruluşundan bu yana birlikte çalıştıklarını kanıtlayan kanıtlar sunmayı planlıyor.

Kleiman ailesinin avukatı Vel Freedman, Wall Street Journal'a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı: ‘’Kanıtların bir milyondan fazla Bitcoin oluşturmak ve çıkarmak için bir ortaklık olduğunu kanıtlayacağına inanıyoruz. ‘’ Tüm gözler bu gizemli davanın sonucu üzerinde. İddiaların doğru olup olmadığını zaman gösterecek.