Bitcoin'leri satma kararı aldılar! Ayı dönemi mi geliyor?

Kanadalı Bitcoin madencilik şirketi Hut 8, ocak ayı Bitcoin üretimini bir önceki aya göre yüzde 16,7 artırdı. Şirket, geçen ay ürettiği Bitcoin'leri satmayı planladığını duyurdu.

Bitcoin'leri satma kararı aldılar! Ayı dönemi mi geliyor?

Bitcoin üretimine hız kesmeden devam eden Kanadalı Bitcoin madencilik devi Hut 8, Ocak 2023’te 188 Bitcoin çıkararak günde yaklaşık 6,1 Bitcoin’lik bir ortalama üretim oranı elde ettiğini duyurdu. Bu, Aralık 2022’de çıkarılan 161 Bitcoin’e kıyasla yüzde 16,7’lik bir büyümeye işaret ediyor.

Önceki ay 9 bin 86 olan Bitcoin rezervinin ise 9 bin 274’e çıkarıldığı bildirildi. Bu da halka açık herhangi bir şirket tarafından çıkarılan en büyük Bitcoin miktarı oldu. Bu arada 2022 yılı boyunca 3 bin 568 BTC çıkarılmıştı. Ayrıca şirket, işletme maliyetlerini finanse etmek için ocak ayı Bitcoin üretimini satmayı düşünüyor.

Geçtiğimiz hafta Hut 8 Mining’in (HUT) US Bitcoin ile tam hisse birleşmesi yaptığı duyurulmuş ve birleşik şirketin yaklaşık 990 milyon dolar değerinde olduğu belirtilmişti. Yeni şirketin, iki firmanın kaynaklarını birleştireceği bildirilmişti.

Birleşme, geçen yılki kayıplarla mücadele eden madencilik şirketleri tarafından konsolidasyon ve bilanço değişikliği dalgasının sonuncusu olarak nitelendirilmişti.