Kripto Para

O müzik grubu, albümünü blockchain aracılığıyla oylatıyor!

K-pop kız grubu tripleS, hayranların blockchain aracılığıyla yeni albümün baş şarkısını oylamasına izin veriyor.

O müzik grubu, albümünü blockchain aracılığıyla oylatıyor!

24 üyeli K-pop kız grubu tripleS'in ilk albümü "ASSEMBLE" 13 Şubat'ta yayınlandı ve grup, hayranların yaratıcı deneyimin çeşitli bölümlerini kontrol etmesine izin vermek için blockchain teknolojisini kullandığından şimdiden çok ilgi gördü.

O müzik grubu, albümünü blockchain aracılığıyla oylatıyor!

Finbold ile 14 Şubat'ta paylaşılan bir basın açıklamasına göre hayran topluluğu, kendi Polygon tabanlı oylama sürecini kullanarak tripleS'in iki alt birimini yapmaya ve ASSEMBLE albümünün baş single'ını seçmeye karar verdi.

Özellikle, her albümde kadın sanatçıların dönüşümlü bir listesi var ve hayranlar bu alt grupları seçmek ve oluşturmak için " Gravity " adlı blockchain tabanlı bir oylama sisteminden yararlanıyor. Hayranlar, 'Objekts' alarak elde edilen özel bir para birimi olan COMO'yu (oylama jetonları) kullanarak, Modhaus'un “ COSMO: the Origin ” mobil uygulamasında oy vererek albümün başlık şarkısını seçmeye yardımcı oldu.

Hayranlardan 1-8 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında Kore pop kültürünü blockchain teknolojisiyle tanıtmayı amaçlayan bir Web3 projesi olan Modhaus'u kullanarak en sevdikleri şarkıya oy vermeleri istendi. B Şarkısı final turunda galip geldi ve albümün başlık şarkısı (“ASSEMBLE”) olarak seçildi. Oylama sürecinde 57.340 COMO'nun kullanıldığı tahmin ediliyor.

Modhaus Jaden Jeong'un CEO'su şunları söyledi: 

​“ASSEMBLE albümü hakkında kendime çok güveniyorum, özellikle de başlık şarkısına yalnızca hayranlar karar verdiği için. Bu, hayranların albümün ana şarkısını dinlemesine ve karar vermesine izin vermenin benzeri görülmemiş bir örneğidir. tripleS ve ASSEMBLE, hayran merkezli bir sistemin eğlencenin geleceği olduğunu kanıtlayacak.”

Merkezi olmayan K-pop grubu

tripleS, dünyanın ilk merkezi olmayan K-pop grubu olarak çığır açmak istiyor. Hayranlar, 'Objekts' olarak adlandırılan, değiştirilemez belirteçler ( NFT ) resim kartları kullanarak alt birimleri ve içeriği belirlemede söz sahibi olacağından, üyeler sırayla grup, alt birim ve solo etkinliklere katılacak.

Kullanıcıları Modhaus deneyiminin merkezine yerleştiren marka, hayranları ve sanatçıları birbirine yaklaştırabilir. Modhaus, NFT destekli yönetişim mekanizmaları aracılığıyla hayranları prodüksiyonun her alanına dahil etmeyi umuyor.

NFT
Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.