Kripto Para

Dev kripto para borsası sahte coin satmış! Yatırımcıları şokta!

Milyarlarca doların buhar olup kaybolduğu FTX borsasından skandal bilgiler gelmeye devam ediyor.

Dev kripto para borsası sahte coin satmış! Yatırımcıları şokta!

Kripto para borsası son zamanlarda birçok farklı türden sorunla baş etmeye çalışıyor. Bir taraftan ekonomik verilerin kötüleşmesi yüzünden insanların kripto paralardan uzaklaştığı gerçeği varken, diğer taraftan ise ortalığa saçılan skandallar, bu sektöre en çok güvenenlerin bile güvenlerini yerle bir etmeye başladı.

Son olarak patlak veren FTX skandalı ise, kripto para tarihinin en sansasyonel olayı olabilir. 10 milyar doların üzerinde paranın buhar olup uçtuğu FTX iflasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Şirketin kaçak patronu Sam Bankman-Fried, müşterilerine sahte BTC sattıklarını itiraf etti. Peki Bankman bu itirafı nerede yaptı dersiniz? Bahamalar’da katıldığı bir konferansta.

Dev kripto para borsası sahte coin satmış! Yatırımcıları şokta!

Aslında işler tam olarak burada tuhaflaşmaya başlıyor. Çünkü Fried, şu an pek de biraz önce söylediğimiz gibi kaçak sayılmaz. Bu durumun sebebi kendisinin öyle aman aman bir aranma içerisinde de olmaması. Amerikan hükümeti bu yaşanan olaylarla ilgili sadece kendisinin kongreye bilgi vermesini istedi o kadar. Eski FTC CEO’sunun Bahamalar’da tatil yapıp konferanstan konferansa giderek FTX müşterilerini nasıl kandırdığını anlatması da bunun bir göstergesi olsa gerek. Tabi burada asıl sorulması gereken şey, ABD hükümeti en ufak bir şaibede bile güvenilir yargı sistemini harekete geçirirken, FTX olayında neden hiçbir şey yapmıyor?

Bu sorunun yanıtı olarak, “FTX zaten güçlü ellerce yaratılmış bir problem ve amaç da kripto para borsasına duyulan güveni yok ederek, bu sektörün belini kırmak” diye cevap verenlerin teorilerinin doğru olabileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.