Kripto Para

Ethereum yatırım için mantıklı mı?

Kripto para birimi olan Ethereum son günlerde yükselişe geçti. Şubat ayında Ethereum'daki bu yükseliş yatırımcıları da sevindirmeye başladı.


Dünyada bir anda kripto paralara olan ilgi artmaya başlamıştı. Tabii bu ilgi öyle kuru kuru artmadı. Bitcoin ve muadillerinin yatırımcısına kar üzerine kar yazması kripto paraları yükselişe geçirdi. Ancak Bitcoin'de son dönemde bir düşüş yaşanmaya başladı. Ethereum ise geçtiğimiz ay rekor üzerine rekor yazdı.

The Block'un verilerine göre, toplam Ethereum madencilik geliri Şubat ayında 1,37 milyar dolara ulaştı. Ethereum madencilik geliri, Ocak ve Şubat ayları arasında yüzde 65,1 arttı. Bu süre zarfında işlem ücretleri yüzde 122.1 arttı.

Ethereum geliri genellikle sübvansiyonları engellemek için nispeten yüksek bir işlem ücreti oranına sahip. Şubat ayındaki toplam gelirin 722,8 milyon doları 52,8'i ücretlerden geldi. Kalan 644,4 milyon dolar ise blok sübvansiyonlarından geldi.

Ethereum

Üçüncü en büyük ETH madencilik havuzu olan F2Pool, işlem geliri değişkenliğini azaltma yeteneği için EIP-1559'u destekliyor. Ancak en büyük havuz olan Sparkpool teklife karşı çıkıyor.

Şimdilik Ethereum'un daha geleceği belirsiz görünüyor. Bitcoin gibi bir anda yükselebilir veya bir anda dibi görebilir. Kripto para birimlerinde maalesef ki bu belirsizlikler he zaman olacak. Biraz şans işi diyebiliriz. Peki, siz bu para birimlerine güveniyor musunuz? Güveniyorsanız paranızı nereye yatırdınız?

Yorumlar
Bahadir Ömer Hamamcioglu1967
Sanal ortamın parası. Böyle ortamların parasını kontrol etmek için nasıl ki kredi kartı yla nakit paranizi kontrol ediyorsunuz. Sanal ortamın parasıni da kredi kartı benzeri bir kartla kontrol edilmesi gerekiyor. Etherium aldınız mı kredi kartı benzeri bir karta sahip olmanız gerekiyor. Digital kredi kartı sahibi olmak gerekiyor. Neden Türk hükümeti digital sanal ortamın parasıyla maaş ödemiyor? Keşke digital sanal ortamın parasıyla alışveriş yapabilsek.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.