Kripto Para

Dolar Bitcoin'i de sert vurdu! Bize hala pahalı!

Kripto para piyasalarındaki dalgalanmalar devam ediyor. Dolar kurundaki artış yüzünden tüm piyasalar etkilenmiş durumda. Bitcoin'deki düşüş ise sürüyor.

Dolar Bitcoin'i de sert vurdu! Bize hala pahalı!

Doların yükselişi şüphesiz bütün piyasaları etkiledi. Buna kripto para camiası da dahil. Piyasalar son bir kaç günde 2.8 gerileyerek 2 trilyon 685 milyar dolara kadar düştü. Kripto para camiasındaki lider isim Bitcoin'de ise düşüş sürüyor. Öncü kripo para birimindeki düşüş 3.1 seviyelerinde görülüyor.

Fiyat olarak 64.000 skalasından 57.350 dolara kadar gerileyen kripto para birimi dolar karşısında kötü etkilendi. Kripto para biriminin piyasa hakimiyeti yüzde 40.32'ye kadar inmiş durumda.

Dolar Bitcoin'i de sert vurdu! Kriptocular endişeli

bitcoin düşüş

Kripto para camiasında Bitcoin'den sonra öne çıkan Ethereum'da da da durumlar farklı değil. Bitcoin'e kıyasla daha sert düşen Ethereum da dolar kurundan etkilenenler arasında karşımıza çıkıyor. Ethereum'un fiyatı 4.6 oranında azaldı ve 4.186 dolara kadar geriledi. Ripple da düşüş gören kripto paralar arasında. 

Elon Musk'ın etkisiyle piyasada ciddi bir yere sahip olan Dogecoin'de de durumlar iyi görünmüyor. Dolar kurundaki çalkalanmalar Dogecoin'i de kötü etkiledi. Fiyatı 4.2 azaldı ve 1.04 seviyelerine kadar düşüş gösterdi.

Bitcoin bugün ise 56 bin dolar seviyesinde dolaşıyor. Ancak TL'nin değer kaybetmesiyle Bitcoin fiyatı bizde yükseliyor. TL fiyatı ile düşünüldüğünde Bitcoin 687 bin 482 TL olarak karşımıza çıkıyor. 

Tüm bu çalkanmalara rağmen Bitcoin'e yatırımlar sürüyor. El Salvador kendi Bitcoin şehrini kurmayı planlıyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.