El Salvador devleti bitcoin için resmi reklam filmi yayınladı

El Salvador geçtiğimiz dönemde kripto parayı resmi parası olarak kabul etmişti. Şirket şimdi kripto para için reklam yayınladı.

El Salvador devleti bitcoin için resmi reklam filmi yayınladı

Bitcoin dünya genelinde her gün daha çok kabul görür hale geliyor. Geçtiğimiz dönemde El Salvador devleti bitcoini resmi parası olarak kabul etmişti. Şimdi devlet, bitcoin için reklam filmi yayınladı. Böylece tarihte ilk kez bir devlet bitcoin için reklam yayınlamış oldu.

Söz konusu reklam filmi bitcoinin nerede kullanılabileceği hakkında kullanıcılara fikirler sunuyor. Aynı zamanda reklam sayesinde kullanıcılar bitcoinin nasıl işlendiğine dair de fikir sahibi oluyor.

El Salvador Bitcoin reklamı yayınladı

Bitcoin kullanımı ülkede tabi ki zorunlu değil, sadece dileyen vatandaşlar bitcoin kullanacak. Aynı zamanda ülke vatandaşları için bitcoin cüzdanı çıkaracak. Ancak vatandaşlar bu cüzdanı kullanma konusunda da tamamen özgür. Yani, dilerlerse başka bir cüzdana da geçmeleri mümkün. İşin güzel yanı da El Salvador hükümetinin bitcoin için herhangi bir kesinti yapmayacak olması.

El Salvador Haziran ayında kripto parayı resmi parası olarak kabul ettiğini duyurmuştu. O zamandan beri bitcoinin kullanımı yavaş yavaş farklı alanlara yayılıyor diyebiliriz. Bazı analistlere göre bitcoin 30 yıl içinde kağıt paranın yerini tamamen almış olacak. El Salvador bu işi ciddiye alıyor ki devlet, 140 milyon değerinde bitcoin satın alarak bu alana ciddi bir yatırım yaptı.

Bundan sonrasında bitcoin piyasa değerleri ne oranda değişecek hep birlikte göreceğiz. Siz bitcoinin kağıt paranın yerine geçeceğini düşünüyor musunuz? Yorumlarda bize bildirmeyi unutmayın.