Elon Musk Bitcoin hakkında tweet attı! Ortalık karıştı!

Kripto paralar ile yakından ilgilenen Elon Musk, Bitcoin hakkında attığı tweet ile piyasaları salladı. Bitcoin bu açıklamadan sonra resmen çakıldı.

Elon Musk Bitcoin hakkında tweet attı! Ortalık karıştı!

Bir kişinin açıklaması ile çakılan bir açıklama ile fırlayan kripto borsaları yine çalkalandı. SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk bildiğiniz gibi bu para birimleri ile yakından ilgileniyor. Musk'ın attığı her tweet ile bu borsalar tepki veriyor. Bir kişinin lafına bağlı olan dünyanın en kırılgan borsası olan kripto pazarında yine ortalık karıştı. Bu sefer bomba Bitcoin'de patladı.

Elon Musk Bitcoin pazarını karıştırdı

Elon Musk, Twitter hesabı üzerinden "Bitcoin, bir avuç büyük madencilik şirketi tarafından kontrol edilen süper büyük çoğunluğa sahip. Aslında oldukça merkezileştirilmiştir.Xinjiang’daki tek bir kömür madeni sular altında kaldı ve Bitcoin hashi yüzde 35 düştü. Bu size merkeziyetçi gelmiyor mu?" ifadesini kullandı. Bu ifadenin ardından Bitcoin bir anda yüzde 10'a yakın değer kaybetti.

46.000 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin bu açıklamadan sonra bir adna 42.000 dolar seviyelerine düştü. Şu sıralar 45.000 dolar seviyesinde işlem görmeye devam eden Bitcoin, Elon Musk'ın açıklamasını kısa sürede egale etmiş gibi görünüyor.

Dogecoin ile içli dışlı olan Elon Musk, bundan kısa bir süre önce de Bitcoin ile Tesla otomobillerinin satımını sonlandırmıştı. Bakalım Musk önümüzdeki günlerde hangi kripto para birimini yükseltecek veya dibe çekecek bekleyip göreceğiz. 

Peki siz bir Tweet ile çalkalanan kripto para borsalarına güveniyor musunuz? Bu olayları nasıl yorumluyorsunuz? Gelin yorumlarda tartışalım.