Kripto Para

Elon Musk, Bitcoin'in mucidini açıkladı!

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, 13 yıl önce ortaya çıkan öncü kripto para birimi Bitcoin’in hala kim olduğu belli olmayan mucidi ile ilgili açıklama yaptı.

Elon Musk, Bitcoin'in mucidini açıkladı!

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk yine gündeme bomba gibi düşen bir açıklamada bulundu. Dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip Musk, katıldığı bir yayında 13 yıl önce ortaya çıkmasına karşılık hala kim olduğu çözülemeyen Bitcoin’in mucidini açıkladı.

Yapay zeka araştırmacısı Lex Fridman, yayın sırasında Musk'a Bitcoin’in yaratıcısı Nakamoto'nun gerçek kimliği hakkında ne düşündüğü sordu. Musk, "Bitcoin'in piyasaya sürülmesinden önce fikirlerin evrimine bakabilir ve bu fikirler hakkında kimin yazdığını görebilirsiniz" ifadelerine yer verdi.

Elon Musk, Bitcoin'in mucidini açıkladı!

bitcoin


Musk, kripto para dünyasında lider konumda olan Bitcoin'i kimin yarattığını açıkça bilmediğini söyledi. Ancak Szabo'nun teorilerinin Bitcoin'in yaratılması için temel olabileceğini düşündüğünü belirtti. "Görünüşe göre Nick Szabo, bu fikirlerin evriminden muhtemelen herkesten daha fazla sorumlu" ifadelerini kullanan Musk, "O Nakamoto olmadığını iddia ediyor, ama bunun ne burada ne de orada olduğundan emin değilim. Ancak Bitcoin'in arkasındaki fikirlerden herkesten daha fazla sorumlu olan kişi gibi görünüyor" dedi.

Bitcoin ilk olarak Ekim 2008'de, Satoshi Nakamoto tarafından ortaya çıkarıldı. O zamandan beri yükselişine devam eden Bitcoin şu anda kripto para dünyasında lider konumunda. Ardından Ethereum gelse de aradaki uçurum fazlasıyla açık diyebiliriz. Geçtiğimiz dönemde Bitcoin rekor sayılara ulaşmıştı. Ancak ardından gerileme başladı ve 45 binlere kadar düştü. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.