Kripto Para

WhatsApp'ın rakibi Signal kripto paraya geçti!

Kar amacı gütmeyen ve en güvenli mesajlaşma uygulaması denilen Signal, kripto para ile bağış toplamaya başladı. WhatsApp hemen özenir şimdi.


Platformlar arası şifreli mesajlaşma uygulaması olan ve dünyanın en güvenlisi olarak gösterilen WhatsApp'ın rakibi Signal, şimdi kripto para biriminde bağış kabul etmeye başladığını açıkladı.

Signal de kripto para dedi!

Signal atmış olduğu tweet'te; "Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak, desteğinize güveniyoruz. Signal'in kripto para birimi bağışlarını kabul etmesini merakla bekliyorsanız, artık cömertliğinizi gösterebilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Uygulamaya yapılan tüm kripto bağışları, hayır kurumları, üniversiteler ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar için bir bağış platformu olan The Giving Block aracılığıyla işlenecek. Kullanıcılar, diğer kripto para birimlerinin yanı sıra BTC, ETH ve LTC ile de bağış yapabilecek.

Signal'in aktardığına göre; Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kullanıcılar kripto para bağışları için vergi indirimi almak istiyorlarsa, vergi makbuzu almak için bir e-posta adresi sağlama seçeneğine sahip olacak. Kullanıcılar ayrıca isimsiz olarak bağış yapmayı da seçebilecek.

Kripto para birimlerinin yaygınlaşması ile Tesla da çok yakında bitcoin ile araba satacağını açıklamıştı. Facebook'un çatısı altında yer alan ve gizlilik politikası ile eleştiri hedeflerinde olan WhatsApp'tan da buna benzer bir hamle bekliyoruz.

WhatsApp kar amacı güden bir kuruluş olduğu için bağış sistemine geçmeyecektir. Muhtemelen WhatsApp, uygulama üzerinden kripto para gönderip/alma seçeneğini kullanıma sunacaktır. Ancak şimdilik bu konu hakkında en ufak bilginin olmadığını bunların tahmin olduğunu belirtelim.

Yorumlar
Bahadir Hamamcioglu1967
Kripto para çok tehlikelidir. Ülke ekonomisini bozar
Cevapla
DOSTUM BEN DOST
AYNEN KRİPTO PARA DEVKETİMİZE ZARAR VERECEKTİR EN İYİSİ KRİPTO PARAYA EL DEĞDİRMEMEK
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.