Kripto Para

Elon Musk iki yeni Bitcoin tweeti daha attı! Ortalık iyice toz duman!

Kripto para piyasasının manipülatör ismi Elon Musk iki yeni Bitcoin tweeti daha attı. Görünen o ki ünlü milyarder BTC değerinin daha da düşmesini istiyor.

Elon Musk iki yeni Bitcoin tweeti daha attı! Ortalık iyice toz duman!

Kripto para dünyasının popüler isimlerinden Elon Musk ortalığı karıştırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün yine bu saatlerde BTC ile ilgili bir tweet atan Musk, Bitcoin ile Tesla satışını durdurduklarını ifade etmişti. Gün boyu gelen tepkiler üzerine Elon Musk iki yeni tweet daha attı. Dilerseniz aşağıdan Musk'ın attığı bu tweetlere göz atabilirsiniz.

Musk attığı tweetlerden birinde karbon vergisinin uygulanması için tam zamanı diyor. Diğer tweette ise kripto paralara kuvvetli şekilde inandığını fakat bunun fosil yakıtların özellikle de kömürün kullanımında artış yaratacağı anlamı taşımadığını dile getiriyor.

Musk şu aralar Bitcoin madenciliği için tüketilen enerjinin, kömür ve fosil yakıtlarla elde edilen elektrik üretimini arttırdığını ve bunun da çevreye zarar verdiğini savunuyor.

Elon Musk'ın attığı bu iki tweet sonrasında Bitcoin fiyatında şimdilik bir değişme olmadı. BTC an itibariyle 49 bin dolar ile 50 bin dolar arasında gidip geliyor. 

Görünen o ki Bitcoin madenciliği sona ermeden Elon Musk tekrardan Bitcoin tarafında önemli yatırımlar gerçekleştirmeyecek. Bakalım bu durum kripto para piyasasını nasıl etkileyecek. (Yatırım tavsiyesi değildir)

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.