Kripto Para

Elon Musk sözünü tutuyor! Dogecoin gerçekten aya gidiyor!

Elon Musk 1 Nisan'da Twitter'dan aya gerçekten Dogecoin yollayacağı hakkında bir paylaşım yapmıştı. Görünüşe göre bu 1 Nisan şakası değilmiş.

Elon Musk sözünü tutuyor! Dogecoin gerçekten aya gidiyor!

Kripto paralara olan düşkünlüğü ile bilinen Elon Musk belki de kripto paralar üzerindeki en etkin kişi. Twitter'dan yaptığı paylaşımlar bile kripto paralara yön veriyor. Özellikle Dogecoin ve Bitcoin hakkında paylaşımlarda bulunan Elon Musk 1 Nisan 2020'de Twitter üzerinden paylaştığı bir tweet'te SpaceX'in gerçekten aya Dogecoin yollayacağını söylemişti. Her ne kadar bu paylaşım tarihinden dolayı 1 Nisan şakası olarak görülse de CNBC muhabiri Michael Sheetz gibi bazıları bunun bir şaka olmadığını düşündüklerini dile getirmişti.

Elon Musk aya Doge-1 isimli bir uydu yollayacak

1 Nisan'da yapılan paylaşımın bir şaka olmadığı bugün itibariyle ortaya çıktı. Elon Musk yeni attığı tweet’te Doge-1 isimli bir uydunun gelecek yıl SpaceX tarafından aya gönderileceğini açıkladı. Uydunun tam görevinin ne olacağı bilinmiyor fakat sadece Doge isminin verilmesi bile hem bu haberler hem de uydunun fırlatılacağı tarihte Dogecoin’i büyük bir ihtimalle yukarı çekecektir. Ayrıca uydunun içerisinde yer alan bilgisayarda gerçekten içinde Dogecoin olan bir kripto para cüzdanı da yer alabilir. Bu şekilde Elon Musk gerçekten de Dogecoin'i aya yollamış olacaktır.

Görünüşe göre Elon Musk kripto paralara olan desteğini kesmek bir yana gittikçe arttırıyor. Bu konuda kendisine davalar açılmış olsa dahi bu destekten vazgeçmiyor ve vazgeçmeye de niyeti yok gibi. Daha önceki gün Twitter’dan Dogecoin’in maskotu olan Shiba Inu cinsi bir köpek yavrusu almayı planladığını söylemesi ile beraber Dogecoin’e bağlı Shiba isimli coin %500 değer kazanarak tam 6 katına çıkmış ve yatırımcılarını da oldukça sevindirmişti.

Tesla ile otomobil dünyasında, SpaceX ile uzay araştırmaları ve Mars yarışında yeni bir çığır açan ve ezberleri bozan Elon Musk kripto paralara olan desteği ile de Dünya ekonomik sistemini değiştirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Ne dersiniz? Belki de iddia edildiği gibi Bitcoin’i oluşturarak kripto parayı bulan efsanevi Satoshi Nakamoto da kendisidir…

Önemli hatırlatma: Teknolojioku’da yer alan hiçbir kripto haberi yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.