Kripto Para

Dogecoin beklentileri karşıladı mı? İşte son durum!

Kripto para Dogecoin beklentileri bu kez karşılayamadı. Merakla beklenen Elon Musk'ın SNL konuk programı bu kez işe yaramadı.

Dogecoin beklentileri karşıladı mı? İşte son durum!

Kripto para pazarında gündem dışı gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son günlerde yeni yatırım birimi olarak lanse edilen ve birçok milyarderin de dahil olduğu yatırım aracı kripto para sektöründe ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Tesla Yönetim Kurulu üyesi ve CEO Elon Musk'ın bir kanalda programa katılacağı bilgisi ve bundan önceki açıklamaları neticesinde Dogecoin'de hızlı hareketler yaşandı. Doge 08 Mayıs 2021 tarihi itibari ile 0.730 dolar bandında işlem görmeye başladı.

Beklenen program yapıldı ve neticesinde beklenmedik bir şeyler oldu. Sabah saatlerinde 0.730 dolar bandını test eden değer bir anda 0.59 dolara kadar geriledi. Peki ne oldu da Dogecoin beklentileri karşılamadı ?

Dogecoin Beklentileri Neden Karşılamadı ?

Elon Musk'ın katılacağı program ile ilgili öncelikle büyük bir beklenti oluşturuldu. Yatırımcılar olumlu bir haberin gelebileceği beklentisi ile pozisyonlarını aldılar. Fakat programın başlamasına dakikalar kala çok ciddi hareketler yaşandı ve satışlar başladı. Dogecoin 0.730 cent'ten bir anda 0.590 cent'e kadar geriledi.

İddialara göre program başlamadan hemen önce bir cüzdana 11 Milyon, bir başka kripto borsasındaki cüzdana da 15 Milyon Dogecoin transfer gerçekleştirildiği söyleniyor. İşte bu da büyük yatırımcıların fırsatını bulduğu anda satış yapması anlamına gelen Balina Etkisi ile gerçekleşiyor. Bütün bu gelişmeler neticesinde Dogecoin'in tepki alımları ile toparlanmaya çalıştığı görülüyor.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson konuyla ilgili olarak şunları söyledi ;

''Benim endişem daha çok DOGE yatırımcılarının gerçekçi olmayan beklentilerinin olması ve Doge'nin başarısızlığının kripto para birimi alanı üzerinde yaratacağı varoluşsal tehdit''

Kripto para sektöründe bugün gördüğümüz kadarıyla beklentiler Doge için iyi yönde ilerlemiyor. Fakat sabah ne olur nasıl bir açıklama gelir bekleyelim ve görelim.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.