Kripto Para

Elon Musk'a Dogecoin sebebiyle dava açıldı!

Attığı tweetler ile gündeme gelen Elon Musk'a şimdi bir coin sebebiyle dava açıldı. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Elon Musk'a Dogecoin sebebiyle dava açıldı!

En son gelen bir rapora göre bir ABD vatandaşı Elon Musk’ı Dogecoin ile ilgili dolandırıcılığa karıştığı iddiasıyla suçluyor. Dönem dönem attığı tweetler ile gündeme gelen Elon Musk bu sefer davalık oldu.

Elon Musk'a Dogecoin sebebiyle dava açıldı!

Dogecoin'in patlamasında ciddi payı olan Elon Musk şimdi bu yüzden davalık olmuşa benziyor. Bir Bloomberg raporuna göre, Dogecoin ile ilgili iddialar nedeniyle Elon Musk 258 milyar dolar tazminatla karşı karşıya. Dava dosyası, Dogecoin’i desteklemek için bir “şantaj planının” parçası oldukları iddialarını öne sürüyor.

Rapora göre dava ABD vatandaşı Keith Johnson tarafından açılmış.  Elon Musk’un Dogecoin fiyatını şişirmek için yasadışı bir şantaj girişimi oluşturduğu iddialar arasında. Zira Musk attığı tweetlerle sık sık gündemin nabzını tutuyor. Dava sahibi Johnson, Perşembe günü Manhattan’daki federal mahkemeye yaptığı şikayette: Nisan 2019’dan bu yana Dogecoin’de para kaybeden herkesi temsil etmeye çalıştı. 86 milyar dolar tazminat ve 172 milyar dolarlık üçlü hasar talep ederek Musk’a karşı da dava açılmasını talep etti.

Twitter'da ciddi bir kitleye sahip olan Musk şimdi attığı tweetler yüzünden bir problem ile karşı karşıya. Davacı Johnson ayrıca Musk Dogecoin davasında DOGE işlemlerinin eyalet ve federal yasalara göre kumar teşkil ettiğinin ilan edilmesini istiyor. Son zamanlarda Musk, Tesla ürünlerinin DOGE kullanılarak satın alınabileceğini ve tokenin fiyatını yükseltebileceğini duyurmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.