Kripto Para

Ethereum yeni bir rekora imza attı! Para yatıran yaşadı!

Kriptoparalara olan talep her geçen gün hızla artıyor. Bunun sonucu olarak cuma günü itibari ile Ethereum yeni bir rekora imza attı.

Ethereum yeni bir rekora imza attı! Para yatıran yaşadı!

Global ölçüde Bitcoin’e olan talep günden güne artmakta. Ardından en çok talep gören Ethereum ise tüm zamanların rekorunu kırdı. Son bir yılda müthiş artışa geçen Ethereum, geçen sene nisan aylarında 150 dolar sevilerinde iken, şimdi 2083 dolar seviyelerini gördü. Sonrasında ise 1999 seviyelerine geriledi. Ardından 2050 dolar seviyelerine çıkarak artmaya devam etti. Uzmanlara göre yakın zamanda bir yavaşlama da beklenmiyor.

Özellikle Elon Musk’ın açıklamalarından ve önermelerinden sonra Bitcoin ve Altcoinlere olan talep giderek artmıştı. Beraberinde zincirleme etki ile, Ethereum’a olan ilgi gitgide artmış, madencilik anlamında verimli olması da artışını körüklemişti.

Ethereum yeni bir rekora imza attı! Para yatıran yaşadı! - Resim : 1

Halihazırdaki madencilerin büyük bir çoğunluğu Ethereum için çalışıyorlar. Bitcoin’e göre daha güçlü oldğu düşünülen Ethereum rekorunun ardından, yatırımcılar gözlerini Ethereum’a dikmiş durumdalar.

Geçtiğimiz yıllarda her geçen gün daha fazla alanda kabul gören, daha çok yatırımcının dikkatini çeken Bitcoin, 59.170 dolar seviyelerinde seyretmekte.

Altcoinler arasında en popüler olan Ethereum’un bu rekoru kırmış olması çok da şaşırtıcı görünmüyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimleri, günümüzde birçok alış-veriş platformunda kullanılabiliyor.

Analistlere göre bu artışın sebepleri arasında koronavirüs pandemisi de etken rol oynuyor. Kripto para piyasasındaki bu dengesizlik daha uzun süre devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.