Kripto Para

Google'ın kripto para sırrı ifşa oldu!

Binance CEO'su CZ, Google'ın arama bölümünde kripto para fiyatları için nereden bilgi aldığını açıkladı.

Google'ın kripto para sırrı ifşa oldu!

Dünyanın en çok kullanılan kripto para borsası Binance'ın sahibi Changpeng Zhao (CZ), Google'ın kripto para fiyatları için nereden bilgi aldığını sosyal medya hesabında açıkladı. 

Google'ın arama kısmında bir kripto para ismi yazıldığında anlık olarak fiyat verileri Piyasa Özeti kısmında kullanıcıların karşısına sunuluyor. Ayrıca buradaki fiyat bilgileri, anlık olarak güncelleniyor. Ancak Google'ın kripto para fiyatları için nereden bilgi aldığı daha önce bilinmiyordu. Binance CEO'su CZ bu bilinmeyen sırrı sosyal medya hesabında ortaya çıkardı. 

Meğerse Google kripto para fiyatları için CoinMarketCap'i kullanıyormuş

Binance CEO'su CZ sosyal medya hesabında Google'ın, kripto para verileri için CoinMarketCap'i kullandığını açıkladı. Kripto para dünyasında anlık fiyat bilgisi için en çok kullanılan platform olarak bilinen CoinMarketCap, sektörün en güvenilir veri platformları arasında yer alıyor.

CZ, gönderisinde "Google, kripto verileri için CoinMarketCap'İ kullanıyor" dedi. Böylece Google'ın arama kısmında fiyatlar için nereden bilgi aldığı ortaya çıkmış oldu.

Binance, CoinMarketCap'i satın almıştı

Binance, CoinMarketCap platformunu Nisan 2020 tarihinde satın almıştı. Binance CEO'su, Binance'ın CoinMarketCap'in kendi listeleme yöntemine kararlılıkla devam edeceklerini açıklamıştı.

Adil, tarafsız bir kripto para veri platformu olarak bilinen CoinMarketCap, o tarihten beri Binance'a bağlı olarak varlığını sürdürüyor. 

Binance CZ Google CoinMarketCap

CoinMarketCap'in ülkemizde kripto para ile ilgilenen kişiler arasında da oldukça popüler olduğu biliniyor.

CMC ismiyle kısaltılan platform, Mayıs 2013 tarihinde kurulmuştu. Platform, fiyat takibi, kripto varlık piyasa değeri ve kripto değişim hacmi gibi farklı kripto verileri kullanıcılarına sunuyor. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.