Kripto Para

Herkesin bildiği viral fotoğraf NFT ile rekor fiyata!

İnternete bir dönem damgasını vuran ve viral olan fotoğraf NFT aracılığı ile tam 180 Ethereum'a satıldı. Twitter'dan sonra yeni rekor bu fotoğrafa ait.

Herkesin bildiği viral fotoğraf NFT ile rekor fiyata!

İnternette 2000'li yıllarda bir fotoğraf viral olmuştu. Bu fotoğrafı çoğunuz görmüşsünüzdür. Ev yanarken pis pis sırıtan bir kız fotoğrafı. İşte bu fotoğraf NFT'ye çevrildi ve tam 180 Ethereum'a satıldı. Yaklaşık 450.000 dolar eden 180 Ethereum karşılığında satılan bu fotoğraf Twitter'ın sahibi Jack Dorsey'in ilk tweet'ini satmasından sonraki en büyük satım işlemi olarak tarihe geçti.

Fotoğraftaki çocuk olan Zoe Roth şu an 21 yaşında. Babasının çektiği fotoğraf ile dünya çapında üne kavuşan Roth, bu fotoğrafı NFT'ye çevirerek belki de hayatını kurtaracak bir gelir elde etmeyi başardı. Bir dönem viral olan o fotoğrafa aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Herkesin bildiği viral fotoğraf NFT ile rekor fiyata! - Resim : 1

Peki insanların içeriklerini dijitale çevirerek sattığı ve gelir elde ettiği NFT sistemi tam olarak nedir? 

NFT nedir?

NFT, benzersiz bir dijital öğeyi temsil edebildiği ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyen, blok zinciri adı verilen bir dijital defterdeki bir veri birimi olarak karşımıza çıkıyor. NFT aracalığı ile bu zamana kadar oldukça farklı şeyler satıldı. Bu satılanların tamamının dijital içerik olduğunu belirtelim. İnternet ortamında isteyen herkes Tweet'ini, dijital resmini veya başka bir dijital öğesini NFT aracılığı satabiliyor.

NFT'nin yeni bir satış platformuna dönüştüğünü söyleyebiliriz. Muhtemelen ilerleyen dönemde bu sistemin kullanımı daha da yaygınlaşacak ve hemen hemen her içeriği NFT aracılığı ile kripto paralar ile satın alabilir hale geleceğiz.

Yorumlar
💎G@kko💎
Eteryum bele giderse daha da değerlenir
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.