Kripto Para

Apple ve Microsoft coinleri çıktı! Adres tabi ki Binance

Artık Binance üzerinde büyük Amerikan şirketlerinin hisseleri de token olarak alınabilecek. Apple, Microsoft ve Microstrategy için tarih verildi.

Apple ve Microsoft coinleri çıktı! Adres tabi ki Binance

Birçok yatırımcı ve danışman tarafından dünyanın en güvenli kripto para borsası olarak görülen Binance işleri büyütüyor. Halihazırda güvenli şekilde en fazla coin ve token'ın alışverişinin yapılabildiği Binance'da geçtiğimiz dönemde Tesla hisse senedi yerine geçebilen token'lar alınabilmeye başlanmıştı.

Şimdi de diğer büyük şirketlerin hisseleri token olarak alınabilecek. Bu token'lar hisselere doğrudan bağlı olacak. Hisse değer kazandığında bu token'lar da değer kazanacak. Aynı şekilde hisse değer kaybettiğinde bu token'lar da değer kaybedecek.

Apple ve Microsoft coinleri çıktı! Adres tabi ki Binance - Resim : 1            Apple ve Microsoft coinleri çıktı! Adres tabi ki Binance - Resim : 2       Apple ve Microsoft coinleri çıktı! Adres tabi ki Binance - Resim : 3

Tesla ve Coinbase sonrası ilk listelenecek olan hisse token'ları Apple, Microsoft ve Microstrategy'ye ait olacak. Binance bu hisselerin Nisan ayı sonunda listeleneceği müjdesini verdi. Bunlar birer hisse senedi yerine geçeceği için elbette bu token'ları ellerinde tutanlara temettü dağıtımı da yapılacaktır.

Binance bu hamle ile ABD dışında olup da ünlü Amerikan hisselerine yatırım yapmak isteyenleri hedefliyor. Hisse senedi token'larının kısaltmaları da belli oldu. Tesla için TSLA, CoinBase için COIN isimli tokenları süren Binance Apple için AAPL, Microsoft için MSFT ve Microstrategy için de MSTR kodlarını kullanacak. An itibariyle MSTR için işlemler açıldı bile. Malesef regülasyonlar gereği Çin ve ABD'nin yanında Türkiye'den de şimdilik Binance hisse token'ı alınamıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.