Kripto Para

İhtiyacınız Olan 3 Kripto: Cardano (ADA), Fantom (FTM) ve FIREPIN Token (FRPN)!

Dünya artık dijitale doğru evrilirken geleneksel paraların yerini kripto paralar almaya başladı. Biz de sizler için ihtiyacınız olan kripto paraları listeledik.

İhtiyacınız Olan 3 Kripto: Cardano (ADA), Fantom (FTM) ve FIREPIN Token (FRPN)!

Artık dünya değişiyor. Özellikle geleneksel para kullanımındaki düşüş toplumun düşünce şeklinde de bazı değişiklikleri beraberinde getiriyor. Artık dokunabileceğimiz şeylerle sınırlı olmadığımız bir dünyada yaşadığımız için, yepyeni seçenekler de mevcut.

Sanal dünya ve onunla birlikte sanal bir finansal dalga da geliyor. FIREPIN Token (FRPN), Cardano (ADA) ve Fantom (FTM) gibi kripto para birimleri, yatırımcıların artık geleneksel finansal varlıklar yerine güvendikleri, dijital varlıklardan sadece birkaçı. Neden böyle olduğuna gelin bir göz atalım.

FIREPIN Token

FRPN Token (FRPN), ön satışının ikinci aşamasına yeni girdi. FRPN Token Mayıs ayında yayınlanacak ve ön satış, ilk yatırımcılar için şimdiden ciddi paralar kazandırdı. FIREPIN, topluluk tarafından yönetilen bir DAO (merkezi olmayan özerk kuruluş) olduğundan, FRPN sahipleri, projenin yolunu belirleyen çoğunluk kararlarına oy verme ve katılma olanağına sahip olacaklar. Bu da önemli bir ayrıcalık diyebiliriz.

FRPN'nin 27 Mayıs'taki resmi çıkışından önce hala bir ön satış aşaması daha varken, ön satışa başlamasından bu yana %3500'lük bir artış zaferi sergiledi. Ön satışın kalan kısmında ve gelecekte FIREPIN için hala bol miktarda büyüme potansiyeli var.

FIREPIN Token, Metaverse'e entegre olmayı vaat ediyor ve geleceğin en iyi NFT tabanlı oyunlarından bazıları hakkında iddialı planları var. Bunun yanı sıra, FRPN sahipleri, işlemleri olabildiğince hızlı ve uygun maliyetli hale getirmeye yardımcı olmak için Ethereum, Binance, Solana, Avalanche ve Polygon arasında bir transfer ağı olarak kullanabilecekler.

Cardano

Cardano (ADA) 2017'de kuruldu ve şu anda piyasa değerine göre sekizinci en büyük kripto para birimi. Cardano'nun yaratıcıları, kendi ifadeleriyle, "gücü, hesaplanamaz sistemlerden marjlara ve insanlara yeniden dağıtmayı" umuyorlar. Bu da kripto paraların esas çıkış amacı diyebiliriz.

ADA'yı son birkaç yılda geride tutan şeylerden biri, akıllı sözleşmelerin eksikliğiydi. Bunun sonucunda Ethereum yaygın bir başarı elde etti ve Cardano'yu geride bıraktı. Şimdi, ADA, Ethereum'un yerini almaya hazır hale gelebilecek akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmaya başladı. 

Fantom

Fantom (FTM), Ethereum (ETH) için başka bir yedek olarak karşımıza çıkıyor. Fantom, Dapps ve dijital varlıklar için merkezi olmayan bir katman 1 akıllı sözleşme platformudur. Ölçeklenebilirlik ve güvenlik eksikliği, eski blok zincirlerinde önemli bir sorundu. Rakiplerinden farklı olarak FTM, herhangi bir işlemi iki saniyeden daha kısa sürede gerçekleştirebileceğini iddia ediyor. 2021 için bir numaralı Ethereum katili olan Solana (SOL), Ethereum'daki bir dakika kadar süren bir sürece kıyasla yaklaşık 13 saniyede işlem yapıyor.

Şu anda Fantom, blok zincirinde 80'den fazla merkezi olmayan uygulamayı (DApps) desteklemekte. SpookySwap, SushiSwap ve Curve, başarılı olmuş dApp örnekleri arasında.

Fantom, rekabet yerine blok zincirini kullanmanın üç temel nedeni olduğu gerçeğini büyük bir mesele haline getirdi. Artan sayıda doğrulama düğümü ve blok zincirinin ölçeklenebilirliği nedeniyle, işlemler yüksek hızlarda ve ucuz fiyatlarla gerçekleştirilebilir. FTM'nin değeri, önümüzdeki birkaç ay içinde en azından 10x olabilir. Cardano (ADA) ve Fantom (FTM), kripto para biriminin akıllı sözleşme kanadında başarılı 2. ve 3. çeyrekler geçirmesi öngörülen iki proje. FIREPIN Token'ın (FRPN) kripto dünyasına girişi, Metaverse'e bakışımızı sarsabilir ve daha anlaşılır hale getirebilir.

Daha fazlası için:

Ön satışa katılmak için: https://presale.firepin.io/register 

Website: https://firepin.io/ 

Telegram: https://t.me/FIREPINOFFICIAL

Twitter: https://twitter.com/FIREPIN_io

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.