Kripto Para

JPMorgan'dan Bitcoin üretim maaliyetlerine ilişkin önemli açıklamalar!

JPMorgan Bitcoin, Ethereum vb. piyasaların son durumu ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Kripto varlıklarda yaşanan son kritik gelişmeler üretime ve piyasalara da yansımışa benziyor. İşte detaylar.

JPMorgan'dan Bitcoin üretim maaliyetlerine ilişkin önemli açıklamalar!

Kriptoların çöküşü, Bitcoin fiyatlarını bir yıl önceki konumuna kıyasla daha düşük seviyelerde tutmaya devam ederken, çeşitli alanlarda ise zincirleme etkileri hala devam etmekte. Bunlardan birisi de üretim maliyeti ve madencilerin bunu kontrol etme çabaları. Kripto piyasasındaki bu büyük sorunlar Bitcoin için iki ucu keskin bir kılıç olabilir.

JPMorgan Chase & Co şirketi, Bitcoin madencilik maliyetinin Haziran ayının başından bu yana 24.000 dolardan 13.000 dolara düştüğünü açıkladı. Bloomberg, bu düşüşün muhtemelen kripto kışının bir etkisi olduğunu belirtiyor, ancak bunun kripto para biriminin fiyatının herhangi bir şekilde toparlanmasına yardımcı olup olmayacağı da pek açık değil.

Kripto piyasaları sallanmaya devam ediyor

Bitcoin'in fiyatı geçen Kasım ayındaki en yüksek seviyelerden düştükten sonra madencilerin bu düşüşü sabitlemesi kolay görünmüyor, bu da madencilik için gereken elektrik miktarını ve işlem gücünü düşürebilir. Yaz sıcak hava dalgaları da bazı madencilik duraklamalarını teşvik edebilir. Ancak Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, bunun aslında madencilerin karlılığı daha verimli platformlar aracılığıyla korumalarından kaynaklandığını iddia ediyor.

JPMorgan Bitcoin piyasası için kritik açıklama yaptı!

Bitcoin pazarı ve üretim maaliyetlerini gösteren tablo

Bir yandan, Bitcoin'i daha karlı hale getirmek için madencilik maliyetlerini düşürmek piyasayı istikrara kavuşturabilir. Diğer taraftan, bazıları üretim maliyetini düşüşler sırasında Bitcoin fiyatının tabanı olarak görüyor. Bu tabanı düşürmek, kripto kışının daha da kötüleşmesini mümkün kılabilir.

Bitcoin, bu baharda çıkış yapmadan önce geçen Kasım ayında neredeyse 70.000 $ 'a ulaşmıştı. Kriz, kripto şirketleri, El Salvador hükümeti, Kuzey Kore'nin silah programı ve fidye yazılımı çeteleri gibi çeşitli kuruluşlar aracılığıyla şok dalgaları yaşamaya devam ediyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.