MetaMask'dan dobra itiraf: 'paranızı kriptoya yatırmak kumar'

MetaMask kurucuları 'paranızı kriptoya yatırmanın kumar olduğunu' itiraf ediyor.

MetaMask'dan dobra itiraf:  'paranızı kriptoya yatırmak kumar'

Kripto para endüstrisi benzeri görülmemiş bir hızla büyürken, en popüler yazılım kripto cüzdanlarından biri olan MetaMask'ın kurucu ortakları, tomurcuklanan alan hakkında birkaç uyarı iletmek için zaman ayırdı.

MetaMask'dan dobra itiraf: 'paranızı kriptoya yatırmak kumar'

MetaMask kurucu ortakları Aaron Davis ve Dan Finlay, Vice Motherboard'dan Maxwell Strachan ile 14 Temmuz'da yayınlanan ortak bir röportajda fikirlerini dile getirdiler ve başlangıç ​​hikayelerini anlattılar.

Görüşme sırasında Davis, kriptoya yatırım yapmayı kumarla karşılaştırdı ve tüm tasarruflarınızı yeni varlık sınıfına yönlendirmeye karşı uyardı. Açıklamada geçen cümleler şu şekilde;

“Paranızı kripto para birimlerine yatırmak kumar oynamaktır. Şu anda sahip olduğumuz şeyin finansın geleceği olduğunu söylemiyorum. Hayat birikimlerinizi aktarmalısınız. Birçok insan bunu savunuyor ve bence bu son derece tehlikeli bir davranış.”

Bunun da ötesinde Davis, MetaMask sistemini geliştirmeye ilk başladığında, Ethereum'un ( ETH ) “öncelikle finansal” olacağını tahmin edemediğini ve karmaşık blok zincirinin (Ponzi şemaları) ortaya çıkmasına tamamen şaşırmadığını da itiraf etti.

Yaygın Ponzi şemaları

Finlay, kötü aktörler de dahil olmak üzere, kripto ekosisteminde başarısızlıklara ve çökmelere neden olan birçok sorun olduğunu vurgulayarak gözlemlerine katılıyor. MetaMask'in dolandırıcıların bu kör noktalardan faydalanmasını engellemek için pek bir şey yapamayacağını kabul ediyor:

“İnsanların blok zincirlerde Ponzi yapmasını engelleyemeyiz. Her şeyi birleşik bir yaya sarmamız ve onu bir yönde zorlamamız tanım gereği imkansız.”

Yasal Uyarı: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.