Kripto Para

Kripto dolandırıcıları Apple etkinliğini kullandı

Kriptoda kullanıcılar tarafından bir fırsat kapısı olarak görülüyor. Bu noktada yatırımcılar her fırsatı değerlendirmek için bazen dikkatsiz davranabiliyorlar. Kripto dolandırıcıları Apple’ın etkinliğini koz olarak kullandı İşte ayrıntılar...

Kripto dolandırıcıları Apple etkinliğini kullandı

Kripto sektörü kullanıcılar tarafından bir fırsat kapısı olarak görülüyor. Bu noktada yatırımcılar her fırsatı değerlendirmek için bazen dikkatsiz davranabiliyorlar. Doğal olarak dolandırıcılar da bu tarz durumları kaçırmıyor. Son olarak kısa bir süre önce gerçekleşen Apple‘ın canlı etkinliği, kripto dolandırıcılarının yeni kozu oldu.

Etkinliği taklit ettiler

Kripto para dolandırıcılarının en sık kullandığı yöntemlerden biri de şüphesiz sahte canlı yayınlar. Kimi zaman Elon Musk kimi zaman da Vitalik Buterin‘in videolarını kullanarak canlı yayınlar düzenleyen bu dolandırıcılar, bu sefer de Apple’ın etkinliğini taklit etti. Dolandırıcılar sahte bir YouTube canlı akışıyla Apple etkinliğinden para kazanmaya çalıştı.

Sahte yayın aslında Apple CEO’su Tim Cook ile eski bir röportajı gösteriyordu. Dolandırıcılar, etkinlik sırasında bir dizi anahtar kelimeyle videoyu arama sonuçlarının en üstüne çıkarmayı başardılar. Dolandırıcıların asıl amacı ise bilinçsiz ve dikkatsiz kullanıcıları, phising amaçlı bir web sitesine yönlendiren bağlantılara çekmekti.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.