Kripto Para

Kripto kışı sert geçecek! Coinbase 1100 kişiyi işten çıkarıyor

Kripto para piyasasında deprem etkileri sürmeye devam ediyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Kripto kışı sert geçecek! Coinbase 1100 kişiyi işten çıkarıyor

Salı günü yapılan açıklamada, Coinbase Global Inc'in (COIN.O) yaklaşık 1.100 kişiyi veya işgücünün %18'ini işten çıkaracağını açıkladı.

Kripto para piyasası, yatırımcıların yüksek enflasyon okumalarının ABD Merkez Bankası'nı faiz oranlarını yükseltmede daha agresif davranmaya ve ekonomiyi resesyona sokmaya zorlayacağı korkusuyla riskli varlıkları terk etmesiyle aşırı oynaklıkla çalkalandı. İcra Kurulu Başkanı Brian Armstrong bir blog yazısında, "10 yılı aşkın bir ekonomik patlamanın ardından bir durgunluğa giriyor gibi görünüyoruz. Bir durgunluk başka bir kripto kışına yol açabilir ve uzun bir süre sürebilir" dedi.

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kripto para sistemi Celsius Network'ün para çekme ve transferleri dondurmasının ardından Pazartesi günü %14'e kadar düştü. 

Kripto kışı sert geçecek! Coinbase 1100 kişiyi işten çıkarıyor

Coinbase bu ayın başlarında, mevcut makroekonomik koşullarla başa çıkmak için işe alım dondurmasını uzatacağını ve kabul edilen bir dizi teklifi iptal edeceğini söylemişti. Şirketin hisseleri erken işlemlerde yaklaşık %5 düştü ve bu yıl yaklaşık %80'lik düşüşlerine eklenecek.

Kripto pazarındaki çöküş, BlockFi ve Crypto.com gibi şirketleri yüzlerce kişiyi işten çıkarmaya zorlarken, Meta Platforms (META.O) ve Intel Corp (INTC.O) gibi önde gelen firmalar da işe alım konusunda frene bastı.  Coinbase, kripto piyasası pandemi sırasında yeni zirvelere ulaştığında işe alımları hızlandırdı ve çalışan sayısını sadece beş çeyrekte neredeyse dört kat artırdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.