Kripto Para

Kripto para bağışları son bulabilir! Yatırımcılar için önemli gelişme

Kripto para ile bağış yapmak diğer para birimlerine göre daha güvenli olabilir. Ancak yüksek enerji tüketimi sebebiyle bunu desteklemeyenler de mevcut.

Kripto para bağışları son bulabilir! Yatırımcılar için önemli gelişme

Wikipedia editörleri, Wikimedia Foundation'ın bağış seçeneklerinden kripto para biriminin çıkarılması lehinde oy kullandı. Ars Technica'nın bildirdiği bir rapora göre, GorillaWarfare adlı çevrimiçi ansiklopedinin bir editörü, vakfın "son derece riskli yatırımlar" oldukları için kripto para birimlerini kabul etmeyi bırakması için bir teklif yazdı. Ayrıca kripto para birimlerinin vakfın çevresel sürdürülebilirlik taahhüdüyle uyumlu olmayabileceğine de dikkat çektiler.

Kkripto para bağışları son bulabilir! Yatırımcılar için önemli gelişme

kripto para bağış

Kripto para birimlerini çevreleyen en büyük tartışmalardan biri, madenciliğin, harcamanın ve ticaretin çok büyük miktarda enerji kullanması. Mozilla'nın kripto bağışlarını kabul etmeye başlayacağını açıkladıktan sonra tepki çekmesinin nedeni de bu. Bir Bitcoin Enerji Tüketim Endeksi'ne göre, bu süreçler yılda 204,50 terawatt-saat elektrik tüketiyor ve bu, Tayland gibi bazı ülkeler tarafından iyi karşılanmıyor. Wikimedia, Bitcoin, Bitcoin Cash ve Ether'i şu anda bağış olarak kabul ediyor.

Yapılan ankette toplamda, 232 kullanıcı öneriye lehte oy verirken, 94 kişi karşı oy kullandı. Kripto para bağışlarını savunanlar, bağış yapmak için daha güvenli yollar sağladıklarını ve normal para birimlerinin kendi çevresel sorunları olduğunu açıkladılar. Topluluk kripto bağışlarının engellenmesi lehinde oy vermiş olsa da, bu yine de Wikimedia Vakfı'nın yerine getirebileceği veya vermeyebileceği bir istek. Vakıftan bir sözcü şunları söyledi: "Topluluğun, Vakfın kripto para birimindeki bağışları kabulümüzü sona erdirmeyi düşünmesi yönündeki talebinin farkındayız. Bağış Toplama ekibimiz talebi ve ilgili tartışmaları inceliyor ve bu süreci tamamladıklarında ek bilgiler sağlayacağız."

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.