Amazon CEO'su: ''NFT'ler patlayacak! NFT satmaya başlayabiliriz!''

Amazon CEO'su: Yakın zamanda kripto kabul etme planı yok, ancak NFT'ler patlayacak!

Amazon CEO'su: ''NFT'ler patlayacak! NFT satmaya başlayabiliriz!''

Kripto para birimlerinin popülaritesi her geçen gün artsa ve giderek daha fazla kuruluş Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi ödemeleri geçerli ödeme seçenekleri olarak kabul etse de, tüm şirketler henüz kripto atışı yapmaya hazır değil. Ancak ileride NFT satışı yapabiliriz.

Amazon CEO'su: ''NFT'ler patlayacak! NFT satmaya başlayabiliriz!''

Özellikle, e-ticaret devi Amazon Inc CEO'su Andy Jassy'nin CNBC'de yayınlanan bir röportajda söylediği gibi, şu an için kripto para vagonuna atlamayı düşünmeyen platformlardan biri.

Ancak aynı zamanda Jassy, ​​genel olarak kripto endüstrisinin geleceği konusunda iyimserliğini dile getirerek şunları söyledi:

“Perakende işimizde bir ödeme mekanizması olarak kriptoyu eklemeye muhtemelen yakın değiliz, ancak zamanla kriptonun büyüdüğünü göreceğinize inanıyorum.”

Ev sahibi tarafından Amazon'un bir gün takas edilemez tokenler (NFT'ler) satma olasılığı sorulduğunda ise, kendisi bir Bitcoin veya NFT sahibi olmayan Jassy, ​​şirketinin NFT satmaya başladığı bir geleceği hayal edebileceğini söyledi.

“Platformda yolun aşağısında bunun mümkün olduğunu düşünüyorum” dedi.

Amazon CEO'su: ''NFT'ler patlayacak! NFT satmaya başlayabiliriz!'' - Resim : 1

Rekabetin kriptoya ilgisi

Amazon bu seçeneği sunmaya karar vermesi durumunda, eBay Inc.'in izinden gidecekti.

Amazon'un en büyük perakende rakiplerinden biri olan eBay, Mayıs 2021'den bu yana platformunda ticari kartlar, resimler veya videolar gibi dijital koleksiyon ürünleri için NFT'lerin satışına izin veriyor, yakın zamanda dijital para birimlerine de izin verecek.

Birçok kişi, platformun Temmuz 2021'de "Amazon'un Dijital Para Birimi ve Blockchain stratejisini ve ürün yol haritasını geliştirmek için deneyimli bir ürün lideri" aradığı bir iş ilanı yayınlamasının ardından Amazon'un da kripto ödemelerini başlatma yolunda olduğuna inanıyordu.