Kripto Para

Kripto para dünyasında yeni skandal: Ünlü yatırım şirketi dolandırıcı çıktı!

Kripto para borsası bir türlü düzlüğe çıkamıyor. Neredeyse her gün birbiri ardında gelen dolandırma haberlerine bir yenisi daha eklendi.

Kripto para dünyasında yeni skandal: Ünlü yatırım şirketi dolandırıcı çıktı!

Kripto para borsasında güzel günler bir hayli geride kalmış gibi görünüyor. Her gün birbiri ardına gelen rekor haberleriyle yatırımcıların mest olduğu, Bitcoin’in tarihi zirveleri zorladığı, borsa hacminin 3 trilyon doların kapısından döndüğü o günler şimdilerde sanki şehir efsanesi gibi geliyor.

Bugünlerde konuşulan şeyler ise, Bitcoin’in kaç haftayı üst üste kırmızı mumla kapattığı, hangi kripto paranın iflas ettiği, hangi şirketin dolandırıcı çıktığı gibi konular. İşte bugün itibariyle kötü haberlere maalesef bir yenisi daha eklendi.

Sektörün pek çok büyük şirketinden önemli tutarlarda yatırım toplayan Three Arrows Capital (3AC) firmasının uzun süredir müşterilerini aldattığı ve olmayan varlıklarını var gibi gösterdiği ortaya çıktı.

Kripto para dünyasında yeni skandal: Ünlü yatırım şirketi dolandırıcı çıktı!

Buna göre LUNA ve Celsius gibi krizlerde neredeyse 500 milyon dolara yakın kayıp yaşayan şirketin bu süreçte yatırımcılarına güven verebilmek için doğru olmayan bilgiler paylaştığı anlaşıldı. Gerçeklerin ortaya çıkmasıyla birlikte harekete geçen yatırımcılar şirketin tasfiyesi için yasal yollara başvurdular.

Ancak bu tasfiye sürecinin de kripto para borsasını kötü etkileyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle şirketin elinde yüklü miktarda SNX, BAL, YFI, DODO gibi coinlerin olduğunu ve bunların satılması halinde bir anda bu para birimlerinde başlayacak hızlı değer kayıplarının piyasanın geneline sirayet edebileceğinden korkuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.