Kripto Para

Kripto para hırsızı çaldığı parayı iade etti!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan ilginç kripto para soygununda yeni bir gelişme yaşandı. İşte detaylar.

Kripto para hırsızı çaldığı parayı iade etti!

Poly Network'ten yaklaşık 600 milyon dolar değerinde kripto para çalan bilgisayar korsanı, çaldığı parayı iade etti. Poly Network bir blog yazısında Ethereum, Binance tokenleri ve Dogecoin dahil çalınan varlıkları hak sahiplerine iade etme sürecine başladığını söylüyor. Poly Network, hala yapması gereken işler olduğunu söylüyor. Şirket, yaklaşık 33 milyon dolarlık varlığın dondurulmaması için çalışıyor. 

Saldırıdan sonra bilgisayar korsanı, "parayı güvende tutmak" için çaldığını söyledi. Saldırıdan sonra ilginç şeyler yaşandı. Şirket, hackera para ödülü dahi teklif etti. Sebebi ise, bilgisayar korsanının bir güvenlik açığını ortaya çıkarması. Ancak Mr White Hat isimli hacker para ödülünü reddetti.

Poly Network çalınan kripto parasını geri aldı

Poly Network ayrıca bilgisayar korsanını, şirketin baş güvenlik danışmanı olarak çalışmaya dahi davet etti. Soygun yapıldığından beri uzmanlar konuyu araştırıyor. Soygunla ilgili yapılan daha fazla analiz, bazı şüpheli durumları ortaya çıkardı. Analizlere göre bilgisayar korsanı bir güvenlik açığından yararlandı.

Hacker şimdi çaldığı 600 milyon dolar değerindeki kripto parayı iade ediyor. Yaşandığı zamandan beri ilginç gelişmelere ev sahipliği yapan olay daha ilginç bir hal aldı diyebiliriz. Hacker hatta çalınan paradan daha fazlasını iade edeceğini söylüyor. Bunun sebebi de şirketin "ödül" olarak verdiği paraya minnet duyması. Poly Network, başka bir blog yazısında, yazılımındaki diğer güvenlik açıklarını bulmaya teşvik etmek için 500.000 dolarlık bir hata ödül programı başlatacağını söyledi. Şu anda, şirketin Immunefi'deki hata ödül listesi, maksimum ödülün 100.000 dolar olduğunu söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.