Kripto Para

PayPal İngiltere'de kripto para alım satım işlerine başladı

Kripto para piyasası tekrar yükselişte diyebiliriz. PayPal İngiltere işlemlerine kripto parayı da dahil etti.

PayPal İngiltere'de kripto para alım satım işlerine başladı

PayPal, kripto para alım, satım ve saklama işlemlerine Birleşik Krallık'ta da başladı. Şirket daha önce aynı işlemlerin ABD'de de yapılmasına izin vermişti. Kullanıcılar artık İngiltere'de Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin üzerinden işlem yapabilecek. 

Bu karar direkt olarak kripto para piyasasına yansıdı. Popüler kripto paraların değeri ciddi anlamda arttı. Bitcoin 24 saatte 2.55 yükseliş göstererek eşiği olan 50 bin doları aştı.

PayPal İngiltere'de kripto para işlemlerine başladı

PayPal İngiltere'de kripto para alım satım işlerine başladı - Resim : 1

Yapılan resmi açıklamaya göre PayPal’ın Birleşik Krallık’taki müşterileri bugünden itibaren Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin satın alabilir, satabilir ve elinde tutabilir. PayPal dileyenlere web sitesinden dileyenlere ise mobil uygulamasından hizmet sunuyor. İngiltere böylece PayPal ile kripto para alım satım işlerine başlayan ikinci ülke oldu.

PayPal'in çalışma sistemine gelecek olursak, şirket müşterilerinden işlem üzerinden komisyon alarak ücret alıyor. ABD’de 25 doların altındaki kripto para satın almaları için 50 sent, 1000 doların üzerindeki satın almalar için %1.5 kadar komisyon ücreti alınıyor. PayPal hesabından diğer cüzdanlara para aktarımı yapmak ise mümkün değil. Aldığınız kripto paraları ancak PayPal hesabınızda tutabiliyorsunuz. 

PayPal'in bu hamlesi doğal olarak kripto para camiasını da canlandırdı. Bitcoin'in gösterdiği yükselişin ardından Ethereum da yükseliş gösterdi. ABD'de yakalanan başarı İngiltere'de de devam edecek gibi görünüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.