Kripto para piyasası çalkalanmaya devam ediyor!

Güncel kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler ve bu gelişmeler dahilinde kripto paranın güncel değerlemeleri.

Kripto para piyasası çalkalanmaya devam ediyor!

Alternatif yatırım aracı olarak kabul gören kripto para birimlerinde son günlerde yine beklenmedik gelişmeler yaşanıyor. Dünya genelinde günlük işlem hacmi yaklaşık 211 milyar dolar seviyelerinde olan kripto para kan kaybetmeye devam ediyor.

Kripto para piyasasında Elon Musk, Çin Merkez Bankası, ABD finans kuruluşları derken bir açıklama da İngiltere’nin sayılı finans kuruluşu HSBC’den geldi. Açıklamada HSBC’nin kripto para alım satımı masa kurma veya dijital paraları müşterilere yatırım olarak sunma gibi bir planlarının olmadığını, çünkü kripto paraların çok değişken olduklarını ve şeffaf olmadıklarını açıkladılar.

Bilindiği üzere ABD yatırım bankası Goldman Sachs kripto para birimi ticaret masasını tekrar başlattığını açıklamıştı. Elon Musk ise Bitcoin kripto madencilik konseyinin kurulacağını söylemişti. Tüm bu gelişmeler ve açıklamaların ardından kripto piyasasında tekrar günübirlik değişimler yaşanmaya başladı.

Bütün bu gelişmeler neticesinde kripto parada toplam hacim tekrar 1.5 trilyon dolar seviyelerine ulaştı. Son 24 saat içerisinde bir çok kripto parada pozitif yönlü değişimler yaşanmaya başladı. Güncel değişimleri aşağıdaki listede sizler için derlerdik.

Kripto para piyasası çalkalanmaya devam ediyor! - Resim : 1

Güncel %20 üzerinde değişim yaşanan kripto paralar

  • Ethereum %21
  • Binance Coin %25
  • XRP %23
  • Uniswap %40
  • Bitcoin Cash %26
  • Shıba INU %24

En büyük kripto para birimi Bitcoin ise 14 Nisan tarihinde 64.800 $ bandında işlem görürken bir önceki güne göre güncel değişim %9 seviyelerinde ve 25 Mayıs itibari ile değeri 39.000 $ bandında. Sansasyonlar ile adından sıkça söz ettiren Dogecoin ise güncel 0.36 $ bandında işlem görüyor.

Kripto para piyasası bir süre daha gelen açıklamalara istinaden hareket edeceğe benziyor. Bu piyasada stabil bir durum şu anda söz konusu değil. Gelişmeleri takip edelim bakalım daha neler olacak.