Kripto para şirketi iflas etti! 3.5 milyar dolardan fazla borç

Bir süredir hali hazırda finansal krizle boğuşan Genesis, New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesine iflas koruması için başvuruda bulundu.

Kripto para şirketi iflas etti! 3.5 milyar dolardan fazla borç

Kripto firması Genesis iflas koruması için başvuruda bulundu. Kripto para kredi kuruluşu Genesis Global Holdco LLC, FTX borsasının hızlı düşüşünün ve geçen yılki dijital varlıkların bozguna uğramasının ardından iflas bayrağını çekti.

Kripto para şirketi Genesis iflas etti! 3.5 milyar dolardan fazla borç

Kripto para şirketi iflas etti! 3.5 milyar dolardan fazla borç - Resim : 1

Mahkeme belgelerine göre şirket, yan kuruluşları Genesis Global Capital LLC ve Genesis Asia Pacific için Perşembe günü New York'un Güney Bölgesi'nde Bölüm 11 koruması için başvurdu. Genesis Global Holdco yaptığı açıklamada, alacaklılara ödeme yapmak için potansiyel bir satış veya özkaynak işlemi düşüneceğini ve yeniden yapılandırmayı desteklemek için 150 milyon dolar nakit parası olduğunu söyledi. Şirketin ayrıca 3.5 milyar dolardan fazla da borcu mevcut.

Genesis’in borçlu olduğu isimler arasında büyük kitle Gemini Earn müşterileri olarak karşımıza çıkıyor. Belgelere ve raporlara göre Genesis’in “Earn” müşterilerine 765 milyon dolar, kripto fonu Mirana’ya 151,5 milyon dolar, Babel Finance’in arkasındaki ekip MoonAlpha Finance’e 150 milyon dolar ve VanEck’in bir fonuna 53 milyon dolar borcu bulunuyor. Şirket pandemi sırasında zorlanmaya başladı ve neticede patlama yaşadı. Genesis'in iflas başvurusu, geçen yıl fiyatların düşmesiyle tetiklenen zincirleme olaylardan sadece birisi.