Kripto para yatırımcıları için kötü haber; analistler uyardı

Bitcoin fiyatındaki dalgalanmalar yatırımcıları ve analistleri meşgul etmeye devam ediyor.

Kripto para yatırımcıları için kötü haber; analistler uyardı

Son yapılan bir analize göre, Bitcoin'in fiyatı 45 bin dolar seviyesine kadar düşebilir. Kripto para piyasasındaki bu potansiyel düşüş, yatırımcıların dikkatle izlediği bir konu haline geldi. Analistler, çeşitli ekonomik faktörler ve piyasa dinamiklerini dikkate alarak bu tahmini yaparken, yatırımcıların bu tür dalgalanmalara karşı hazırlıklı olmaları gerektiği konusunda uyarıyorlar. Bu durum, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimlerinin geleceği hakkında yeni tartışmaları da beraberinde getiriyor.

Bitcoin'in (BTC) fiyatı 68,143 dolar seviyelerine gerilese de, boğa piyasasını ve tarihsel izlenimlerini koruyabileceği belirtiliyor. Son yapılan BTC fiyat analizi, BTC/USD'nin %10'luk bir düşüşe rağmen nasıl olumlu bir performans sergilediğine dair iyimser bir tablo çiziyor. Bitcoin fiyatındaki boğa piyasası geri çekilmeleri genellikle %40 civarında oluyor ve Bitcoin'in yeni makro zirvelere doğru klasik yolunu izlediği konusunda piyasa katılımcıları hemfikir. 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69,000 dolar civarında artan BTC fiyatı volatilitesine rağmen, mevcut Bitcoin boğa koşusu tamamen sağlam kalmaya devam ediyor. Mevcut seviyelerden çok daha derin bir düzeltme meydana gelse bile, bu durum böyle kalacaktır, Cointelegraph Markets Pro ve TradingView verilerine göre.

Kripto para yatırımcıları için kötü haber; analistler uyardı

15 Mart'ta X üzerinde yorum yapan takma adlı yatırımcı Bags, yaklaşmakta olan blok ödülü yarılanmasına odaklandı. Önceki yarılanma döngülerine atıfta bulunarak, bunların her birinin olaydan önce neredeyse %40'a varan büyük fiyat geri çekilmeleri gördüğünü, daha sonra fiyat keşfine dönüştüğünü belirtti. “Şu anda 73,5 bin dolarlık zirveden %38 düşüş = 45,5 bin dolar” diyerek, Bitcoin'in en son tüm zamanların en yüksek seviyelerinden potansiyel düşüş kapsamını hesapladı.

ABD'den spot Bitcoin borsa yatırım fonlarının (ETF) piyasayı önceki döngülerde olmayan bir şekilde destekleyeceği yönündeki eleştirilere karşılık Bags, her önceki boğa piyasasının kendi katalizörlerine sahip olduğunu, bunların yine de bir düşüşü engelleyemediğini belirtti.