Kripto Para

Kripto para yatırımcılarını umutlandıran rapor! 70 bin dolar!

Kripto para borsasının hiç de iyi gitmediği, günden güne kötü haberlerin geldiği şu günlerde, umut ışığı dünyanın en büyük finansal aktörlerinden biri olan Deutsche Bank’tan geldi.

Kripto para yatırımcılarını umutlandıran rapor! 70 bin dolar!

Kripto para borsalarında işler hiç iyi gitmiyor. Neredeyse her gün ya sektörün içinden dolandırıcılık, batış, iflas gibi kötü haberler alan ya da savaş, pandemi, enflasyon gibi dışsal faktörlerin etkisi altında kalan kripto paralar, bitmek bilmeyen bir ayı sezonunun tutsağı olmuş gibi görünüyor.

Bir dönem neredeyse 70.000 dolar seviyelerine kadar çıkan Bitcoin’in geçtiğimiz haftalar içerisinde 17.000 dolar seviyelerine kadar inmesi, yatırımcılarda büyük bir panik havasının oluşmasına neden olmuştu. Bununla birlikte dünyanın en büyük bankalarından biri olan Alman Deutsche Bank’ın Bitcoin için yıl sonu tahminini açıklaması, kripto para yatırımcıları için bir umut ışığı oldu.

Kripto para yatırımcılarını umutlandıran rapor! 70 bin dolar!

Deutsche Bank tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin’in yıl sonu fiyat tahmini 28.000 dolar olarak belirtildi. Her ne kadar bu fiyat ünlü kripto para biriminin gördüğü zirvelerden sonra pek düşük kalsa da yine de mevcut seviyesinin neredeyse %50 üzerine işaret etmesi, Bitcoin’in yeniden artış dönemine gireceği yönünde bir beklentinin olduğunun anlaşılması açısından önemli.

Öte yandan uzmanlar, Bitcoin’in altın gibi bir güvenli liman olarak görülmesinin doğru olmadığını, bu kripto paranın kendi yapısı itibariyle aslında daha çok elmas özelliği taşıdığı ve bu nedenle de Bitcoin için dijital elmas yakıştırmasının daha doğru olacağını belirtiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.