Kripto Para

LG, akıllı TV'lerine NFT'leri getiriyor

Samsung'un TV'lerine değiştirilemez jetonlar (NFT'ler) getirdiğini açıklamasından sadece aylar sonra, şimdi LG de aynı şeyi yapıyor.

LG, akıllı TV'lerine NFT'leri getiriyor

Şirketin LG Art Lab adlı yeni NFT pazarı, TV'nizden "yüksek kaliteli dijital sanat eserleri satın almanızı, satmanızı ve keyfini çıkarmanızı" sağlar.

Şimdilik, yalnızca webOS 5.0 veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir LG TV'ye sahip ABD'deki kullanıcılar, TV'nin ana ekranından indirilebilen uygulamaya erişebilir. Portal aracılığıyla, LG'nin NFT damlaları aracılığıyla sunulan dijital çalışmaları satın alabilir ve satabilirsiniz. Bu düşüşlerden ilki 22 Eylül'de gerçekleşecek ve heykeltıraş Barry X Ball'dan bir dizi metalik görünümlü NFT içerecek.

Şu an için uygulama oldukça boş ve şu anda göz atabileceğiniz ve satın alabileceğiniz herhangi bir NFT yok (tabii ki, Barry X Ball'un yakında çıkacak olan NFT çevriminin bir videosunu izlemek istemiyorsanız).

LG, akıllı TV'lerine NFT'leri getiriyor

Ancak platformdan satın alabileceğiniz gerçekten bir NFT olduğunda LG, ekranda görünen QR kodunu tarayabileceğinizi ve ardından işlemi tamamlamak için telefonunuzda Wallypto uygulamasını açabileceğinizi söylüyor. Bunu yapmadan önce, ABD dolarına sabitlenmesi gereken (ve diğer sabit paralar çöktüğünde bu sabit parayı korumayı başaran) bir stabilcoin olan USD Coin (USDC) satın almanız gerekecek.

LG'nin NFT platformu, kendisini “merkezi olmayan ekonomi için en çok kullanılan, sürdürülebilir, kurumsal kamu hesabı” olarak tanımlayan Hedera üzerine kuruldu. Birçok popüler NFT pazaryerinin desteklediği Ethereum veya Solana ağlarının aksine, Hedera ağı blok zinciri üzerinde çalışmıyor ve hashgraph adı verilen bir blok zinciri alternatifi kullanır. LG, Hedera ağının yönetici üyesi olarak hizmet veren birkaç şirketten sadece biri ve sistemin savunucuları, blok zincirinde işlem yapmaktan daha hızlı ve daha verimli olduğunu iddia ediyor.

           

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.