Güncel

ABD 'deki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 3.600'ü aştı!

2022'de yapılan ve 2021'dekilerin tamamını geride bırakan 3.600'den fazla kriptoyla ilgili ABD ticari marka başvurusu yapıldı!

ABD 'deki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 3.600'ü aştı!

Kripto para endüstrisi büyüdükçe, müşterilerle iletişim kurmak için yeni yollar arayan işletmeler ve insanlar tarafından giderek daha fazla kullanılan önemli bileşenleri de büyüyor.

ABD 'deki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 3.600'ü aştı!

Ticari marka ve patent avukatı Michael Kondoudis (The Law Office of Michael E. Kondoudis) tarafından 6 Eylül'de yayınlanan verilere göre, özellikle Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 1 Ocak ile 31 Ağustos 2022 arasında şimdiye kadar 3.600'ü aştı.

İlginç bir şekilde, 2021 yılının tamamı için kripto ticari marka başvurularının toplam miktarı 3.516 idi; bu, bu yıl şu ana kadar ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi'ne (USPTO) 3.899'da sunulan kesin patent sayısından önemli ölçüde daha az. Verilerin Ağustos sonuna kadar olduğu göz önüne alındığında. Önümüzdeki dört ay içinde daha fazla başvurunun yapılacağını söylemek yanlış olmaz!

ABD 'deki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 3.600'ü aştı! - Resim : 1

Kripto ticari marka uygulamaları. Kaynak: Michael Kondoudis

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki yeni ticari marka başvurularının sayısının 604 olduğu Mart ayında yüksek bir noktaya ulaştıktan sonra, yeni ticari marka başvurularının sayısı, kripto para piyasasıyla paralel olarak her ay istikrarlı bir düşüş yaşadı ve Ağustos ayında zirveye ulaştı. Ağustos ayında toplam 329 başvuru yapıldı.

Metaverse ve NFT ticari marka başvuruları

Dijital sanat eserlerinin sağladığı değerden kâr elde etmeye çalışırken, müşterilere ulaşmak isteyen işletmeler ve kişiler tarafından değiştirilemez tokenler ( NFT'ler ) daha sık kullanılıyor. NFT'ler hala erken aşamada olmasına rağmen, çoğu kuruluş, ürün koruma aracı olarak ticari markalara daha fazla önem vermektedir.

Şimdiye kadar, 2022'de, NFT'ler (ve ilgili mallar/hizmetler) için USPTO'ya 5.800'den fazla ticari marka başvurusu yapıldı. Kripto ile ilgili ticari markalara benzer şekilde, en fazla sayıda yeni başvuru da Mart 1.078'de yapıldı ve aynı zamanda azalan kademeli bir model izledi.

ABD 'deki kripto para birimiyle ilgili ticari markalar 3.600'ü aştı! - Resim : 2

NFT marka başvuruları. Kaynak: Michael Kondoudis

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.