Kripto Para

Mart 2023'te XRP için izlenmesi gereken önemli olaylar

Mart 2023'te XRP için izlenmesi gereken önemli olaylara, yazımızın devamından birlikte göz atalım.

Mart 2023'te XRP için izlenmesi gereken önemli olaylar

XRP, tokenin yıl başından bu yana elde ettiği ilerlemeleri geri alma tehdidiyle geçen birkaç zorlu haftanın ardından yavaş yavaş değerini geri kazanmaya başladığından, kripto para tüccarları ve yatırımcıları, XRP'yi çevreleyen mevcut ve gelecekteki gelişmeleri yakından izliyor ve daha fazla etkileyip etkileyemeyeceklerini anlamaya çalışıyor.

Mart 2023'te XRP için izlenmesi gereken önemli olaylar

Gerçekten de, kripto para piyasasındaki ve daha geniş makroekonomik aşamadaki olumsuz gelişmelerle dengelenmedikçe, Mart ayında gerçekleşmesi beklenen ve XRP üzerinde etkili olarak nitelendirilebilecek ve dijital belirteci potansiyel olarak yukarı doğru iten bazı olaylar var.

Olası dava kararı

İki yıldan uzun süredir devam eden XRP ihraççısı, blockchain şirketi Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasındaki yasal savaş, nihai sonucuna bağlı olarak kesinlikle ilgili tokenin fiyatını etkileyecektir. 

Mahkemenin kararının tarihi hala kesin olmasa da, Ripple'ın CEO'su Brad Garlinghouse, kararın 2023'ün ilk yarısında verileceği konusunda iyimser ve Ripple yanlısı avukat John E. Deaton, küçük bir ihtimal olduğuna inanıyor. Mart ayında olur. Aralık ayında Real Vision Crypto ile yaptığı bir röportajda açıkladığı gibi:

“Bunun 31 Mart'tan önce olacağını düşünmüyorum, ancak bu mümkün çünkü yargıç çok farkında. Bize dost statüsü verdi. On binlerce hak sahibi olduğunu biliyor ve bu davada 17 dava açıldı, yani bu çok mümkün, ancak dosyalanmış milyonlarca sayfa belgeniz var. O içinden geçecek.”

Mart 2023'te XRP için izlenmesi gereken önemli olaylar - Resim : 1

Yasal savaş genişliyor

Aynı zamanda, Hodl Law'dan bir XRP topluluğu avukatı Fred Rispoli'nin iki ay önce düzenleyiciye karşı dava açması ve mahkemeden Ethereum ve onun ETH madeni parasının olduğunu beyan etmesini istemesi nedeniyle SEC, Ripple kalabalığına karşı savaşta başka bir savaşla karşı karşıya. menkul kıymetler değildir.

Yanıt olarak SEC, "Hodl Law'un kendi iddialarının, SEC'in Ethereum ağı veya Ether hakkında nihai bir karara varmadığını açıkça gösterdiğini" belirterek görevden alınması için bir dilekçe verdi. Bu davadaki ilk duruşma 13 Mart'ta yapılacak ve gelişmelerin ekosistem üzerinde önemli etkileri olabilir.

Fiyat artışı bekleniyor?

Ortaya çıktıkça, Mart 2023'te beklenen olayların XRP fiyatı üzerinde güçlü bir yükseliş etkisi oluşturma şansı var, ancak finans izleme platformu TradingView'de gösterilen topluluk duyarlılığı oldukça düşüş eğilimi gösteriyor ve özet göstergelerde XRP için bir 'satış' öneriyor, ancak osilatörler biraz 'satın al' aralığında.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.