Kripto Para
MASAK Thodex hesaplarına el koydu!

MASAK Thodex hesaplarına el koydu!

MASAK (Mali Suçları Araştırma Kurulu) tarafından Thodex kripto para platformunun banka hesaplarına bloke kararı uygulandığı açıklandı.

Thodex kripto para borsası kullanıcılarının dolandırıcılık iddiasıyla gündeme getirdiği ve işlemlerin yapılamaması gerekçesiyle şikayetleri değerlendiren MASAK, dün itibariyle şirketin tüm hesaplarına bloke konulduğu duyurdu.

Borsada işlem yapan mağdurların avukatı olan Oğuz Evren Kılıç; Haber Global'de gerçekleşen yayında binlerce mağdurun olduğunu açıkladı. Avukat Kılıç ifadesinde "50 doları yatırımı olanda var 100 bin dolar yatırımı olan da var. Sonuçta mağduriyet, mağduriyettir. Alacağı olanların tüketici hakemlerine başvurmaları ya da suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor. Artık bundan sonra çok zorlu ve uzun bir süreç başlıyor." açıklamasına yer verdi.

Sabah saatlerinde İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı konu ile ilgili olarak soruşturmanın başlatıldığını duyururken, şirketin Kadıköy'de bulunan merkezine polis ekipleri sevk edilmişti. Pandemi nedeniyle ofisin kullanılmadığı belirtilen merkezde polis incelemelerin ardından olay yerinden ayrılmıştı.

Mağdurların Twitter üzerinde Türkiye gündeminde birinci sıraya taşıdığı dolandırıcılık iddiasında gözler şirketin CEO'su Faruk Fatih Özer'e çevirildi . 20 Nisan tarihinde Atatürk Havalimanı'ndan yurtdışına çıkış yapan Özer hakkında suç duyuruları devam ediyor. Kişisel Instagram ve şirketin resmi Instagram hesabından açıklama yapan Özer, iddiaların mesnetsiz olduğunu ve karalama kampanyalarına itibar edilmemesi yönünde bir paylaşımda bulunmuştu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.