Kripto Para

NFT yatırımcıları dikkat! Bu hafta çok önemli bir gelişme yaşanacak

Söz verildiği gibi (veya bakış açınıza bağlı olarak tehdit edildiği gibi), NFT'ler yakında Instagram'a geliyor.

NFT yatırımcıları dikkat! Bu hafta çok önemli bir gelişme yaşanacak

Meta CEO'su Mark Zuckerberg, uygulamanın bu hafta kullanıcıların profillerinde değiştirilemez tokenleri göstermelerini sağlamak için test edilmeye başlanacağını söyledi.

"Yalnızca meta veri deposu ve Reality Labs çalışmalarımızda değil, aynı zamanda uygulama ailemizde de NFT'ler için çalışmaya başlıyoruz." Zuckerberg, Facebook'ta yaptığı bir paylaşımda ayrıca şunları söyledi: "İçerik oluşturucuların ve koleksiyonerlerin NFT'lerini gösterebilmeleri için dijital koleksiyon ürünlerini Instagram'da test etmeye başlıyoruz.”

NFT yatırımcıları dikkat! Bu hafta çok önemli bir gelişme yaşanacak

Benzer bir özellik yakın gelecekte Facebook'a da geliyor ve Meta, Messenger ve WhatsApp gibi diğer uygulamalarında NFT'leri etkinleştirmeyi düşünüyor. Ayrıca çalışmalarda, insanların artırılmış gerçeklik kullanarak Instagram Hikayelerinde 3D NFT'leri görüntülemesi için denemeler de var. Zuckerberg, bu özelliğin Spark AR üzerine inşa edileceğini ve kullanıcıların "dijital sanatı fiziksel alanlara yerleştirmesine" izin vereceğini söylüyor.

Hafta sonu boyunca, Instagram'ın bu hafta uygulamada takas edilemeyen tokenları test etmeye başlayacağını öne süren söylentiler dolaştı. CoinDesk, Meta'nın Ethereum, Polygon, Solana ve Flow blok zincirlerinden NFT'lerle entegrasyona izin vereceğini bildirdi.

Instagram başkanı Adam Mosseri, NFT entegrasyonlarının nasıl çalışacağına dair daha fazla detay paylaştı. Kullanıcılar oluşturdukları veya satın aldıkları NFT'leri kendi akışlarında, Hikayelerinde ve mesajlarında paylaşabilecekler. Başlangıçta bu özelliklere yalnızca ABD'de sınırlı sayıda kişi erişebilecek.

Mosseri, kullanıcıların Instagram'da paylaşımları için herhangi bir ücret ödemesine gerek olmayacağını söyledi. Duyurusunda, NFT'lerin bir dizi içerik oluşturucunun platformda geçimini sağlaması için bir yol sağlayabileceğini de öne sürdü. Bu, kullanıcıların bir noktada onları doğrudan Instagram'da satın alıp satabileceklerini de gösteriyor..

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.