Kripto Para

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir!

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir; İşte bilmeniz gerekenler!

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir!

Bitcoin ( BTC ), kripto sektörü üzerindeki yenilenen düzenleyici incelemeden kaynaklanan belirsizliği geride bırakmaya çalışarak iyi gidiyor gibi görünüyor. Gerçekten de, varlığın 20.000 doları yeniden test etme tehdidiyle karşı karşıya kalmasıyla, belirsizlik 2023 kazanımlarını geçersiz kıldı. 

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir!

Bununla birlikte, amiral gemisi kripto, 20-27 Şubat haftası öncesinde ilgi odağı olmaya devam eden 25.000 doların üzerinde kalmayı hedefliyor. Geçmiş verilere ve varlığın son fiyat hareketine dayanarak, yatırımcılar önümüzdeki günlerde varlık için olası iyi şanslar bekleyebilirler.

Özellikle, Bitcoin analisti tarafından Twitter takma adıyla StockmoneyL tarafından paylaşılan geçmiş veriler, Bitcoin'in muhtemelen bir sonraki adım için bir temel oluşturduğunu gösteriyor. Analize göre, Bitcoin bir kapitülasyon aşamasından geçtikten sonra tarihsel olarak ralli yaptı.

Kapitülasyon, fiyatında bir zirve kaydettikten sonra gerçekleşti. İki aşama arasında, Bitcoin fiyat yörüngesinde inişler ve çıkışlar yaşadı. Bu çizgide 2022 ayı piyasası son Bitcoin kapitülasyon seviyesini oluşturdu ve 2023 yılı olası bir rallide puan kazanıyor.

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir! - Resim : 1

Bitcoin fiyat analizi tablosu. Kaynak: TradingView

Twitter'da Bitcoin Archive takma adlı popüler bir Bitcoin yorumcusu StockmoneyL analizine dayanarak, ilk kripto para biriminin 2023 fiyat hareketinin 2019 yörüngesini kopyaladığına dikkat çekti. Özellikle, 2019'un başlarında bir boyun çizgisi oluşturduktan sonra, pozisyon, Bitcoin'in 2021 boğa piyasasına doğru yükselmesiyle sonuçlanan temeli oluşturdu.

Bitcoin fiyat analizi

Mevcut durumda, Bitcoin, 19 Şubat'ta kısa bir süre için seviyeyi geri kazandıktan sonra 25.000 doların üzerinde tutunamadı. Basın zamanında, Bitcoin günlük yaklaşık %0,4'lük artışla 24.730 dolar değerindeydi. Ancak haftalık grafikte, Bitcoin %10'un üzerinde yükseldi.

Önümüzdeki hafta yeni bir Bitcoin rallisini ateşleyebilir! - Resim : 2

Bitcoin yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Bitcoin için sırada ne var?

Bitcoin bir yükseliş geleceğine işaret ederken, varlığın mevcut hissiyatı, özellikle de 25.000 doların üzerinde tutunamaması belirsizliğini koruyor.

Önümüzdeki günlerde Bitcoin'in potansiyeline bakarken, düzenleyici baskıya rağmen yatırımcıların riskli dijital varlıklara akın etmesi nedeniyle 25.000 $'lık varlık ticaretinin sekiz ayın en yüksek seviyesine ulaştığını belirtmekte fayda var.

Aynı zamanda, ekonomik göstergeler Federal Rezerv'in faiz oranlarını artırabileceğini ve Bitcoin'in 24.000 doların üzerinde tutunmak için ivme kazanmaya devam ettiğini gösteriyor. Ek olarak, ABD doları hafif bir düşüş yaşadığı için Bitcoin fayda sağlıyor gibi görünüyor, bu da yazar Robert Kiyosaki'nin BTC'nin 2025 yılına kadar 500.000 $ değerinde olabileceğini öngörmesine neden oldu.

Bitcoin, 20 Şubat haftası için izlenecek Finbold kripto para birimleri listesine girerken, diğer teknik göstergeler, varlığın boğa piyasası çaprazını vurduğunu gösteriyor.

Sorumluluk Reddi: Bu sitedeki içerikler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.