Ripple’dan 1 milyar XRP hamlesi! Piyasayı nasıl etkileyecek?

Bithomp’un XRP Ledger traker’ı tarafından sağlanan verilere göre Ripple, 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü.

Ripple’dan 1 milyar XRP hamlesi! Piyasayı nasıl etkileyecek?

Son dönemde San Francisco merkezli Blockchain ödeme şirketi Ripple yaptığı açıklamalar ve çalışmalar ile sık sık adından söz ettiriyor. Son olarak Bithomp’un XRP Ledger traker’ı tarafından sağlanan verilere göre Ripple, 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdü.

Ripple, 1 Milyar XRP’yi piyasaya sürüyor

Kısa süre önce Ripple, ikinci çeyrekte 408 milyon dolar değerinde XRP sattığını açıklamıştı. Bu açıklamadan şirket çok geçmeden 1 milyar XRP’yi piyasaya sürdüğünü duyurdu. Bunun yanında belirtmek gerekirse Ripple bu işlemi 2017 yılından itibaren düzenli olarak gerçekleştiriyor.

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, XRP son 24 saatte yüzde 1.93 oranında düşüş yaşadı düştü. Ayrıca XRP şu anda büyük spot borsalarda 0,38 dolardan işlem görüyor. 2017’de şirket, toplam XRP arzının yüzde 55’ini bir dizi emanete kilitledi. Dolaşıma getirilebilecek yeni token sayısını ayda 1 milyar XRP ile sınırladığını da belirtmeden geçmeyelim.

En hayırsever coin seçildi

Ripple, San Francisco Business Times tarafından, San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki en cömert şirketler arasında gösterildi.

Ripple, yaptığı yardımlarla en cömert üçüncü hayırsever şirket olarak seçildi.

Ripple’ın geçtiğimiz yıl Bay Area hayır kurumlarına yapmış olduğu nakit para yardımları 54 milyon doları aştı.

Ripple ile birlikte teknoloji şirketi Cisco ve savunma sanayi şirketi Lockheed Martin de en hayırsever kurumlar arasında yer aldı.

Listenin tepesinde ise Montain View merkezli bir gayrimenkul yatırım şirketi olan The Sobrato Organization yer alıyor. Şirketin yapmış olduğu yardımlar 92 milyon doları aşmış durumda.

Blokzinciri şirketi, bölgedeki ekonomik etkinliği artırmak için San Francisco merkezli bir kuruluş olan Tipping Point ile ortaklık kurduğunu duyurmuştu. Ripple, 2018 yılında da finansal katılım girişimlerine 25 milyon dolarlık fon sağlayacağını açıkladı.

Bununla birlikte Ripple’ın SEC ile olan yasal mücadelesi devam ediyor. Geçtiğimiz gün Ripple Baş Hukuk Danışmanı Stuart Alderoty, SEC’in kripto şirketlerine zorbalık yaptığını iddia etti.