Solana, New York'ta mağaza açıyor

Piyasa hacmi bakımından en büyük 9. kripto para olan Solana, New York’ta mağaza açmaya hazırlanıyor. Solana yakında zamanda akıllı telefon üretimine geçecek.

Solana, New York'ta mağaza açıyor

Solana, Blockchain alanında yeni ürünler tanıtmaya devam ederken bir haber de fiziki dünya için geldi. Metaverse ve NFT'lerin konuşulduğu dünyada bir Blockchain ağı olan Solana, New York'ta bir mağaza açarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Solana Spaces adlı yeni mağaza, Hudson Yards’da bulunacak ve Solana Vakfı iş birliğiyle başlatılacak.

Akıllı telefonlar geliyor

Yakın zamanda kendi Android akıllı telefonunu piyasaya sürmeyi planladığını açıklayan Solana, Twitter hesabı üzerinden şunları söyledi:

"Mağazanın içinde Solana’nın nasıl çalıştığını, Web3’ün ne olduğunu öğreneceksiniz. Mağaza Solana için bir kültür merkezi ve elçilik olarak tasarladı"

Mağazada NFT ve Phantom cüzdan eğitimlerinin verilmesinin de ötesinde, tüketicilere sınırlı sayıda Blanksoles spor ayakkabısı ve Solana markalı ürün sunuyor.

Solana Spaces mağazası, büyük açılışından önce 30 kişilik seçkin bir grubun mağazayı incelemesi için kapılarını açmıştı.

Mağaza henüz resmi olarak açılmamış olsa da, mağazanın önünden geçenlerin fark etmesi ve fotoğraflarını Twitter üzerinden paylaşmasıyla sosyal medyada büyük yankı uyandırıyor. Solana'nın bu paylaşımı sonrası piyasada bir yükselişe neden oldu. Solana 43.50 dolar seviyesinden işlem görüyor ve bir hafta içerisinde yüzde 10 bir artış gösterdi.