Solana'nın gözü yükseklerde: Bu altcoini desteklemeye başlayacak!

En büyük piyasa hacmine sahip coinlerden olan Solana yeni hedeflerine emin adımlarla ilerliyor.

Solana'nın gözü yükseklerde: Bu altcoini desteklemeye başlayacak!

Non-fungible token (NFT) pazarı Magic Eden, daha önce sadece Solana tabanlı olarak faaliyet gösteren platformuna Ethereum tabanlı NFT’leri entegre ederek çoklu zincir sistemine geçiyor.

Ethereum desteği sunacak

Magic Eden, Ethereum NFT içerik oluşturucuları için Solana kullanıcılarına sağladığı popüler minting toolkit, whitelisting araçları ve pazarlama desteği gibi aynı “piyasaya açılma” avantajlarını sunacağını söyledi.

Şirket ayrıca, kullanıcıların hem Ethereum hem de Solana NFT’lerini her iki Blockchain’in yerel para biriminde satın almalarına olanak tanıyacak bir “çapraz para birimi ticaret ürünü” ve kendi çapraz zincir analiz gösterge panelini hazırlıyor.

"Başarı bir gecede olmaz" 

Magic Eden’in kurucu ortağı Zhuoxun Yin, yaptığı açıklamasında “ETH’de başarı kazanmanın öyle hemen bir gecede gerçekleşeceğini düşünmüyoruz. Piyasaya alçakgönüllülükle giriyoruz ve uzun bir süre boyunca geliştirmeye hazırız. Bununla birlikte, NFT yaratıcılarının ve koleksiyoncularının pazar yerlerinden ne istediklerine dair hipotezimiz için güçlü düşüncelerimiz var.” ifadelerini kullandı. 

Yeni hamle için harekete geçtiler

Bu entegrasyon, şirketin büyüyen NFT sektörü içerisinde en üst noktayı hedeflediğine dair yeni bir hamle anlamına geliyor. DappRadar’ın verilerine göre Magic Eden, Solana dijital koleksiyonlarının şu anki kralı ve ekosistemdeki işlemlerin %90’ından fazlasına ev sahipliği yapıyor.

Magic Eden’in Ethereum’daki muadili olan OpenSea de kendi ekosisteminde benzer bir hakimiyete sahip. OpenSea en çok ETH ticaretiyle bilinse de, platformu SOL, Tezos ve Polygon Blockchain’lerini de destekliyor.