Kripto Para

Tether USD coin dibe doğru düşüşe geçti! Kripto para camiasında deprem

Kripto para camiasında deprem devam ediyor. Çalkantılı süreç tüm yatırımcılara zor zamanlar yaşatıyor. İşte Tether USD ile ilgili son durum.

Tether USD coin dibe doğru düşüşe geçti! Kripto para camiasında deprem

Kripto paralarda yaşanan düşüşler hız kesmeden devam ediyor. Tether coin yükselir mi sorusu merak edilirken an itibariyle 0.94 görmüş durumda. Kripto varlık piyasalarında bir kaç gündür süren deprem devam ediyor. Sabit coin TerraUSD'ye ilişkin endişelerin ardı arkası kesilmiyor. ABD enflasyonunun ve FED faiz kararının açıklanmasından beri kripto para piyasalarında deprem devam ediyor. 

Tether stabil coinler arasında karşımıza çıkıyor. Bu sebeple değerinin 1 dolar olarak kalması gerekiyordu. Ancak şu anda 0.94 seviyelerini görmüş durumda. Kripto camiasında yaşanan bu düşüşler yatırımcıların ciddi anlamda zarara uğramasına ve aynı zamanda kripto camiasına olan güvenin kırılmasına sebep oluyor.

Tether USD coin dibe daha düşüşe geçti! Kripto para camiasında deprem

tether

Tehther, ERC-20 protokolüne bağlı blockchain üzerinden işlem yapıyor. Tether ABD dolarının sanal bir versiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Değeri her zaman bir dolar olarak işlem görmekte. Ancak kripto camiasında yaşanan bu düşüşlerle stabil coinlerde de ciddi bir değer kaybı yaşandı.

ABD'li ünlü ekonomist Bitcoin için düşüşün başlayacağını söylemişti. Bitcoin'in çöküş yaşayacağını ve 10.000 dolar göreceğini söylemişti. Bu da domino etkisi yaratarak diğer kripto para birimlerinde de ciddi anlamda değer kaybı yaşanmasına sebep oluyor. Bitcoin'deki düşüş bile birlikte Ethereum da da ciddi kayıplar yaşanmaya başladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.