Kripto Para

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanması için müjdeli haber geldi!

400 bin kişiyi dolandıran ve 108 milyon dolarla kayıplara karışan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanması için müjdeli haber geldi.

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanması için müjdeli haber geldi!

Türkiye'de kripto para piyasaları Thodex skandalı ile çalkalanmıştı. 400 bin kişiyi dolandıran ve 108 milyon dolar ile kayıplara karışan Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer için hızlı bir şekilde yakalanma kararı çıkarılmıştı. Thodex skandalından sonra harekete geçen emniyet güçlerinin sona yaklaşıldığı bilgisi bugün paylaşıldı.

Thodex'in kurucusu Fatih Özer çok yakında yakalanıp Türkiye'ye iade edilebilir!

TRT Haber'in üst düzey emniyet kaynaklarından aktardığına göre, Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in yakalanması için düzenlenen operasyon birkaç gün içerisinde tamamlanacak. 108 milyon dolar ile Arnavutluk'a kaçan Fatih Özer'in yakalamasından sonra pasaport çıkartılacak. Sonrasında ise İnterpol'e teslim edilecek. Türkiye'ye iadesi ise 48 saat içerisinde gerçekleştirilecek.

Türkiye'de yargının önünde hesap vermesi beklenen Thodex'in kurucusunun kendisini nasıl savunacağı, mahkemeden nasıl bir sonuç çıkacağı ve mağdurların kayıplarının nasıl telafi edileceği ise şimdilik bilinmiyor.

Thodex

Kripto para borsalarında yaşanan bu tip olaylar için Maliye Bakanlığı da düğmeye bastı. 2021 yılı bitmeden bu borsalar için bir denetlemenin gelmesi ve kazançtan vergi alınmaya başlanması bekleniyor.

Amerika Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto paraların dolandırıcılık, kara para aklama, terör finansmanı ve veri gizliliğiyle ilgili bir risk oluşturduğunu açıklamıştı. Dünya çapında denetlenemeyen ve özellikle de terörün finansmanı için kullanılan kripto paralar için yasaların çıkarılması kaçınılmaz görünüyor.

Yorumlar
Salim
Ya arkadaş adam sanki 108 miksel kamara gibi Açaba Hangi Telefon benziyor 😀
Cevapla
eksa
2 milyar dolar değil miydi? 108 milyon dolari nasıl elde ettiniz?
Cevapla
lBaBaCaNl
Yanında götürdüğü para miktarı.2 milyar dolar maalesef eridi gitti.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.