Kripto Para

Thodex kurucusunun kız kardeşi gözaltına alındı!

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in kız kardeşi göz altına alındı ve kripto para skandalı ile ilgili olarak ifadesi alınıyor.

Thodex kurucusunun kız kardeşi gözaltına alındı!

Dolandırıcılık iddiaları ile gündeme gelen ve borsa işlemlerini kapatan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile ilgili soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz gün Özer'in firari olarak aranan ağabeyi Güven Özer Pendik'te yakalanmıştı. İstanbul Emniyeti Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen operasyonda yeni bir gelişme yaşandı. 

İstanbul ve Kocaeli Emniyet Müdürlükleri tarafından yürütülen ortak operasyonda Thodex CEO'su Faruk Fatih Özer'in kız kardeşi Serap Özer gözaltına alındı. İfadesi alınmak üzere İstanbul'a getirilen kız kardeşin dolandırıcılık iddiaları ile ilgili bilgi vermesi isteniyor.

Abisi "Kardeşim beni de çarptı" demişti

Thodex kurucusunun 20 Nisan tarihinde Atatürk Havalimanı'ndan yurtdışına çıktığı anlaşıldığı ve şirketin borsa işlemlerinin durdurulması ardından Emniyet detaylı bir soruşturma başlattı. Kadıköy'de bulunan şirketin ofisinden deliller toplayan polis, geçtiğimiz gün Faruk Fatih Özer'in ağabeyini gözaltına almıştı. Verdiği ifadesinde "Kardeşim beni de çarptı" demişti. Kardeşinin dürüst ve çok akıllı olduğunu vurgulayan ağabey kardeşinin yurtdışına gittiğini ve ondan haber alamadığını belirtmişti.

120 ülkede faaliyette

 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından da incelenen Thodex'in 120'den fazla ülkede faaliyet gösterdiği tespit edildi. 69 kişinin gözaltına alındığı şirkette 11 kişiyi daha arama çalışmaları sürdürülürken mağdurlara sevindirici bir bilgi paylaşıldı. Dolandırıcılık iddialarının gündemine oturan Özer hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldı.

Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliğinin 2021/2680 sayılı kararıyla şüpheli Faruk Fatih Özer hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmış ve şahsın uluslararası düzeyde (kırmızı bültenle) aranıp yakalanmasını sağlamak amacıyla gerekli adli girişimler yapılmıştır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.